Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Stomatologija Ustno zdravje in higiena Porcelanske luske

Porcelanske luske

Pozdravljeni! Meseca septembra sem bila pri priznani hrvaški zobozdravnici in sicer zaradi porcelanskih lusk. Zobozdravnica mi je naredila 6 lusk na zgornjih zobeh (na enkah, dvojkah in trojkah). Preden je začela s cementiranjem me je vprašala, če se strinjam z barvo zob. Rekla sem ji, da bi želela čimbolj bele luske oz.zobe. Seveda mi je dala ogledalo in med ogledovanjem končnega rezultata(luske sem imela nameščene na zobe provizorično) sem ji rekla, da svetloba v ambulanti deluje umetno in, da bi želea videti koncni rezultat ob dnevni svetlobi(zunaj je zal bila tema). Potem mi je zatrdila, da je to najboljša svetloba, veliko bolj obcutljiva kot dnevna in da bojo zobje ob dnevni svetlobi še bolj beli. Po tem kar mi je povedala sem ji zaupala in rekla naj nadaljuje s cementiranjem. Ko je bilo konec vsega skupaj in se prišla iz bele na rumeno svetlobo je seveda sledilo razočaranje. Zobje niso bili niti približek barvi kot v ambulanti. Drugi dan na dnevni svetlobi je bilo še hujše. Barva sploh ni bila podobna tisti iz ambulante. Takoj sem pisala mail zobozdravnici in po nekaj dneh mi je odgovorila, da glede barve ne more nič. Zmenile sve se za ponovni obisk, ampak zaenkrat še nisem šla. Nameravam iti v naslednjih dneh, zato tudi sprašujem za nasvet. Naj omenim še to; na obeh trojkah na vrhu zoba, torej pri dlesni se opazi rahlo siva barva in to že od začetka ko sem se drugi dan po cementiranju pogledala v ogledalo. Opažam tudi razmake na zobeh katerih do zdaj ni bilo. Zanima me naslednje; kaj lahko sploh storim glede na to, da je klinika v tujini. Vse skupaj sem placala okrog 2400 eur, kar je ogromno za tako slab rezultat. Vnaprej se vam zahvanjujem za odgovor!

Pozdravljeni!
Hvala, da ste z nami delili zgodbo. Kako lahko pomagam, kakšen nasvet pravzaprav želite? V zgornjem tekstu nisem našel nobenega vprašanja.

Pri cementiranju tenkih lusk na barvo pomembno vpliva barva originalnega zoba in barva cementa, ki se uporablja pri cementiranju. Necementirane luske , ki so samo položene na zob imajo drugačno barvo. Navadno se za test uporablja “try in” pasta, ki je iste barve kot cement, ki ga nameravamo uporabiti Pasta samo začasno pričvrsti lusko na zob. Najboljša barva za ocenjevanje barve je indirektna dnevna svetloba. Prav tako “čim bolj bele” luske delujejo zelo nenaravno…stvar okusa, vendar bo vsak opazovalec takoj ugotovil, da gre za umetne zobe in ne za estetsko imitacijo naravne lepote. Naravni zobje niso bele ploščice temveč so sestavljeni iz veliko odtenkov bele.
Sporočite, kako se zgodba odvije. Prepričan sem, da boste skupaj z zobozdravnico našli pravo rešitev.

LP,

Miha Bobič

New Report

Close