Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Stomatologija Ustno zdravje in higiena Krvaveče dlesni + zdravilo v zobu

Krvaveče dlesni + zdravilo v zobu

Pozdravljeni.

Pred približno dvema mesecema se mi je odlomil zob. Pri prvem obisku zobozdravnika mi je le ta vstavil zdravilo s katerim je uničil živec. To zdravilo sem imel notri 14 dni. Pri drugem obisku mi je zdravilo zamenjal in napisal naj se vrnem po končno plombo čez 30 dni. Ta dan je bil včeraj, ko pa sem prišel tja sem ugotovil, da je na dopustu. Dlesen pri zdravljenjem zobu in sosednjih dveh krvavi. Kakšnih bolečin ni zaznati. Mi pa že od prvega obiska dlesen na tem delu oddaja zelo močan neprijeten vonj, če se jo dotaknem. Skrbi me pa najbolj to, ker dlesni malce krvavijo, zdravilo v zobu pa naj bi bil ubistvu strup ki uniči živec. Skrbi me, da se ne bi ta strup in kri pomešala. Kaj priporočate? Obisk dežurnega, lahko mirne volje počakam do ponedeljka?

Hvala za vaš odgovor

Pozdravljeni!
Sodeč po opisanem imate v zobu neke vrste “zdravilo” že dva meseca. Tokrat je v zobu druge sorte zdravilo? Pri endodontskem zdravljenju zob se uporabljajo raznovrstne kemikalije, nekatere kar močne, ki pa jih zobozdravniki preprosto obrazložijo kot zdravila. Nabor “zdravil” je precej ozek. Predvidevam, da je bilo prvo “zdravilo” bolj agresivno in namenjeno uničenju živca (morda Toxavit – ze ime pove, da je toxic) to pa je bilo v drugi seji zamenjano z drugim, manj agresivnim. To so le moja predvidevanja, zato si ne upam svetovati ali je ali ni varno počakati do ponedeljka. Nevarnost ni v temu, da bi kemikalij prišla v kri temveč bolj v poškodovanju tkiv okoli zoba.
Sporočite prosim kako se stvar odvije. Toliko za zdaj.
Lep pozdrav in srečno.

New Report

Close