Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Stomatologija Ustno zdravje in higiena zdravljenje zoba – oteklina

zdravljenje zoba – oteklina

Pozdravljeni!

Že pred časom mi je takratna zobozdravnica zdravila spodnjo petico. Ker takrat po zdravljenju ni dobro zapolnila kanala, se mi je naredil granulom, ki ga je odkrila zdajšnja zobozdravnica (bolečin ali oteklin nisem imela). Pred dvema dnevoma mi je zob odprla, sčistila kanal, vstavila zdravilo in naredila tudi rentgensko sliko, da se je prepričala, da je vse dobro zapolnjeno. Zob me je tisti dan po posegu kar močno bolel, včeraj je bilo že dosti bolje, danes pa me sam od sebe ne boli več. Sama dlesen me tudi ne boli, me pa skrbi, ker je tkivo ob čeljusti (v okolici korenine zoba) boleče in rahlo zatečeno. Sama predpostavljam, da bi lahko to bila posledica posega in bo to samo od sebe izzvenelo. Ali se motim?

Hvala za odgovor in lep pozdrav!

Pozdravljeni!

Pričakovano je, da je zob po polnitvi nekaj dni občutljiv. Stanje bi se moralo postopoma izboljševati. Včasih lahko tudi “zdravilo” v kanalu povzroča rahlo reakcijo okoliških tkiv kar pa naj bi po dokončni polnitvi izzvenelo.
Po vašem opisu sodeč se stvari umirjajo. Upam, da vas je odgovor pomiril, vse bo še dobro.

Lep pozdrav,

Miha Bobič

Super, najlepša hvala za hiter odgovor!

New Report

Close