Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Stomatologija Ustno zdravje in higiena zdravljenje zoba in plačevanje storitev

zdravljenje zoba in plačevanje storitev

pozdravljeni

nekaj časa hodim k zobozdravniku na koncesijo. zdravil mi je prvi zob katerega je zaprl ne da bi zob se enkrat poslikal. a se to tako dela? namrec brala sem,da je treba zob se enkrat poslikati preden se ga dokoncno zapre. bojim se da mi bo zob postal crn v kolikor ni pozdravljen do konca,je to mozno?
in zanima me,če se rentgenske slike plačujejo,glede na to da je na koncesijo. namreč imam čuden občutek glede pravilnosti o plačevanju storitev. nikoli mi ne izda računa,tudi za zdravljenje enke sem morala plačati in prav tako prej za slikanje zoba. včasih mi da za podpisat kartonček na katerem so razpredelnice ampak nič ne pise zakaj je potreben moj podpis. sem ze vprasala a me vedno zelo hitro odlovijo. zaupanje v zobarje imam zelo načeto in res nebi zelela ponovno menjati zobarja. ampak iskreno me zelo prizadane,ko vidim da jim sploh ni mar ampak samo z linijo najmanjsega napora naredijo. zalostna sem ker sele ko pride do zapletov naredijo kaj več ampak to pomeni,da sem jaz se ob tisto malo zdravega zoba.

Pozdravljeni!

Malo sem v dvomih katero od vaših vprašanj je tisto glavno. Dobil sem vtis, da vam je nelagodno, ker se vam zobozdravnik ne posveti in ne razloži postopkov in načinov zdravljenja. Predlagam, da se z njim pogovorite in direktno vprašate ter razložite svoje dvome. Mislim, da je tukaj iskren pogovor najboljši, da se vzpostavi zaupanje…ali pa pade odločitev, da si poiščete drugega terapevta, ki mu boste zaupali.
Kar se tiče endodontskega zdravljenja zob je doktrina, da se ob zaključku zdravljenja naredi kontrolni rentgenski posnetek. Ponovni kontrolni posnetek sledi po približno 8-12 mesecih.

Lep pozdrav!

New Report

Close