Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Stomatologija Ustno zdravje in higiena bulica na dlesni

bulica na dlesni

Pozdrav

Ne vem ali to vprašanje že obstaja, zato sem se odločila da odprem kar novo temo, saj bi želela čimprej dobiti odgovor. In sicer imam na samem vrhu dlesni nad “mrtvo” štirico že več let trdo bulico (ni gnojna), ki je tam že od zdravljenja zoba. Bulica se je pojavila ko je zob bil v fazi odmiranja in tam ostala še po samem zdravljenju zoba oz. odstranitvi živca. Zob je plombiran in ne boli, se pa sprašujem zakaj bulica ne izgine. Imela sem že tudi vnetje dlesni na tej strani. Ko vprašam zobozdravnico ali je vse ok z zobki je njen odgovor pritrdilen, a se mi zdi da se niti ne posveti dobro mojemu primeru, samoplačniškega zdravljenja pa si žal ne morem privoščiti. Poleg tega zoba imam še en obsežno plombiran zob zaradi poškodbe, trenutno pa si zdravim še sosednjo šestko.

Pozdravljeni!
Možno je, da je pod tem zobom kronično vnetje in njegova posledica je bulica oz. fistula. Verjetno je poleg pregleda potreben tudi rentgenski posnetek za postavitev diagnoze.
V primeru, da je prisotno vnetje je potrebno ponovno endodontsko zdravljenje.
Če zdaj “zdravijo” šestico vas bodo gotovo poslali na rentgensko slikanje. Takrat lahko slikajo tudi dotični zob in ugotovijo zakaj je prisotna bulica ali zatrdlina.

Lep pozdrav!

v ustih pod dlesni-jo spodaj levo in desno imam neboleče 2 bele bulice kaj je to??

nova
Uredništvo priporoča

Je morda podobno temu na sliki?
[attachment=0]Torus mandibularis.jpg[/attachment]

Ta trda neboleča izboklina v spodnji čeljusti se imenuje torus mandibularis.
…seveda če je to res to kar ste v enem skromnem stavku opisali….

ja približno tako je kaj je to??

je to nevarno se da odstraniti ,imam pa še bele pikice na notranjosti lic in ustnicah??

Ta “bulica” je normalna anatomska struktura in odstranjevanje ni potrebno. Pri nekaterih je bolj izražena in jo zato bolj opazimo.

Glede belih pikic bi morda pomagala fotografija.
Lep pozdrav,

Miha Bobič

bele pikice so na notranjosti lic in ustnic,kaj je to?

Pozdravljeni, brez pregleda mi je težko odgovoriti. Lahko je marsikaj.
LP.

ali gre lahko za kaj nevarnega….?

Belo rumene pikice na ustnici in notranjosti ličnic kaj je to ?

Polde12 točne odgovore vam lahko da zobozdravnik. Predlagam, da greste na kratek pregled in ugotovite za kaj točno gre. Dr. Google se lahko tudi moti 🙂

LP,

Miha Bobič

ja hvala čakam na pregled….ampak hrapav občutek na notranjosti ličnic oz.pikice kaj je to??

Pozdravljeni,
Pred vec kod 2 tedni se mi je na dlesni spodaj naredila neka prozorna tvorba podobna “zulju” neboleca, iz katere je takoj stekla prozorna tekocina. Sedaj po 2 tednih je se vedno prisoten vendar v njem ni vec tekocine. V tem casu sem obiskala tudi zobozdravnika in pravi da ne ve tocno kaj bi to lahko bilo in da ni nic nevarnega ampak meni pa se kar vedno ne da miru. Kaj bi to lahko bilo?
Prilagam slike. Upam da bodo vidne.
https://app.box.com/s/tt8qmxl8u5wndzovs0wq52j80zrbc4pg

https://app.box.com/s/fwg6aop96rqphx2m9pzmvt63fz777bft

Hvala za odgovor
Lp, Ana

Lep pozdrav!
Težko rečem, kaj bi to lahko bilo…če sploh kaj. Dlesen navadno ni le gladka roza površina ampak se na njej nahajajo tudi izboklinice, ki niso patološke spremembe. Če je bila na tem področju prej fistula, luknjica, vnetje ipd… gre lahko le za brazgotino. Kot sem razumel iz prejšnje objave je zadevo zobozdravnik že pogledal in ni videl razloga za skrb.

Pozdravljeni. Na vas se obračam, ker je vikend in ne vem kako hitro mi bo uspelo priti do zobozdravnika…
“Problem” sicer upam da ni, pa je sledeč…
Danes sem si nekaj pregledovala zobe in dlesni in sem nad obema štirkama zgoraj, na dlesni, opazila manjše trdi bunkice. Trdota je kot zob… Na desni strani je za velikost prosene kaše, na levi pa za velikost ajdove kaše (malo za predstavo 😁). Glede na to da je na obeh straneh nad istim zobom, predvidevam, da ni nič hujšega, me pa vseeno zanima vaše mnenje. Za odgovor bi ti bila zelo hvaležna.
Lp

Pozdrav!
Glede velikosti zrn sem moral pogledat v omaro v kuhinji.
V primeru, da se nista pojavili pred kratkim je čisto možno, da sta izboklini del normalne anatomije. Če sta nepremični, neboleči , enake barve kot ostala sluznica….

LP

New Report

Close