Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Stomatologija Ustno zdravje in higiena odprt maksilarni sinus

odprt maksilarni sinus

Spoštovani,

po odstranitvi modrostnega zoba se mi je odprl maksilarni sinus. Po ponovnem pregledu sem dobila Amoksiklav in neko gobico, ki se v luknji sama razgradi. Čez 4 tedne imam ponovni pregled.

Od tega je pretekel že en teden. Gobica mi je verjetno razpadla, ker mi začenja teči tekočina spet v nos.

Zanima me, koliko časa traja, da se sinus zaceli (sem predvidevala, da bo po enem tednu že vsaj tok zaceljen, da mi tekočina ne bo tekla v nos) in kako poteka operacija, v primeru, da se sinus ne zapre.
Ali obstajajo kakšne tablete, dodatki, ki bi pospešili celjenje?

Hvala za Vaš odgovor in lep dan!

Sandra

Pozdravljeni!

Kadar nastane komunikacija med ustno votlino in sinusom je celjenje odvisno tudi od velikosti in oblike luknjice.
Pri majhnih odprtininicah je pričakovati spontano celjenje in posebna terapija ni potrebna. Izogibajte se pihanju na nos (to je lahko težko v teh časih prehlada), pitju po slamici, naprezanju…skratka vsem opravilom, ki povečujejo tlak v nosni votlini. Celjenje lahko poteka tudi več tednov.

Pri večjih odprtinah bo tudi celjenje daljše in morda je potrebno odprtino pomagati zapreti s šivom. To navadno naredi kirurg, vendar ne kar takoj, saj vseeno obstaja možnost spontane zacelitve. Verjetno bodo zapiranje odprtine opazovali nekaj tednov potem pa se boste odločali ali je potrebno odprtinico zašiti.

Lep pozdrav!

New Report

Close