Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Stomatologija Ustno zdravje in higiena Otečen obraz po odstranitvi modrostnega zoba

Otečen obraz po odstranitvi modrostnega zoba

Pozdrav,
2 dni nazaj so mi odstranili oba modrostna zoba na levi strani. Enega so izpulili, drugega(zgoraj) so odstranili z prerezom čeljusti, ker še ni bil zunaj. Isti dan je bila bolečina neznosna, kar sem olajšal z tabletom Nalgesin S. Včeraj in danes imam ogromno oteklino na levi strani obraza( lice/ličnica). Na mestih, kjer sta bila modrostna zoba je boleče, vendar znosno, tableta nisem vzel.
Zanima me kako bi oteklino omejil in koliko dni je oteklina sprejemljiva?

Lp

Lep pozdrav in hvala za vprašanje.

Oteklina po odstranitvi modrostnih zob je pogosta. V tem predelu je precej mehkih tkiv, ki rada otečejo. Včasih oteklino spremlja tudi bolečina. Najboljša pomoč so hladni obkladki, čim prej po odstranitvi zoba, zaj zmanjšavjo vnetni odgovor pa tudi potreba po protibolečinskih tabletah se zmanjša (za natančnejša navodila LINK: http://www.babit.si/sl/nasveti/napotki_in_navodila/).

Oteklina je prisotna še kar nekaj dni po operaciji, počasi se premika navzdol po vratu, zaradi gravitacije. Prav tako spreminja barvo in gre iz temno modre proti vijolični, zeleni in rumeni barvi.
Torej pričakujte postpno izboljšanje: zmanjševanje otekline in prenehanje bolečine. Če se bolečina poveča in oteklina spremeni, ponovno obiščite zobozdravnika.

LP

New Report

Close