Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Stomatologija Ustno zdravje in higiena Odmrtje živca v zobu

Odmrtje živca v zobu

Ker me je zadnje dneve močno bolel zob na dotik (1 desna spodaj), in tudi kljuvalo mi je, sem se v soboto odpravila k dežurni zobozdravnici. Pogledala je zob in se nasmejala, da je to prelep zob in da ni videno nič. Seveda sem se nafilala s tableti, da sem preživela vikend. Danes pa mi moja zobozdravnica pove, seveda prej preizkusi z napravo, da mi je odmrl živec.
Kako oz. zakaj se lahko zgodi da, lep, “zdrav”, neplombiran zob, brez kakšnih težjih udarcev, kar naenkrat odmre živec?
Poleg tega, pa me je po vseh teh dneh mučenja od bolečin, že včeraj ravno tako na dotik začel bolet sosednji zob (1 leva spodaj). Ali je mogoče, da se je to začelo sedaj še na drugem zobu, ali bi bilo to posledica razbolelosti? Sicer čutila sem še “elektriko”, ko je preizkusila, vendar me skrbi, da se bo kaj takega zgodilo tudi na tem drugem zobu.
Hvala za mnenja, odgovore.
Dora

Pozdravljeni!

Simptomi, ki jih opisujejo nakazujejo vnetje zobnega živca. Kadar je živec poškodovan do te mere, da ne prevaja več “elektrike” in zob boli je potrebno endodontsko zdravljenje (glejte forum endodontija).

Morda pa kaj zanimivega preberete ali pogledate video na tej povezavi:
http://babit.si/sl/storitve/zdravljenje_granuloma/

LP

Zdravo mene pa samo zanima 3 dni me boli zob in imam vnetje. Danes sem šla kk zobozdravnici dežurni in mi je rekla da je mrtev zob in da ga bo ona samo odprla da ga ne bo ona izpulila in da moram iti kk svoji da me bo dala na slikanje zoba in potem da ga kar ona naj izpuli.

nova
Uredništvo priporoča

OK…kaj točno je vprašanje?
Vas že 3 dni zanima, ali vas že 3 dni boli? 🙂

Predvidevam, da je dežurna zobozdravnica postavila diagnozo in ocenila, da je za prvo pomoč in olajšanje bolečine zadosti, če odpre boleči zob in odstrani živec. Nadaljnje zdravljenje, rentgensko diagnostiko in dokončno oskrbo zoba bo opravila vaša zobozdravnica.

LP

Zanima me samo če lahko mi druga zobozdravnica pač dežurna mi ga izpuli ali ne sme če imam vnetje dlesni. In pa še to me zanima ko mi je odprla zob sem potem popoldne videla da imam na tisti strani ki je odprla zob bel jezik. Ali je ta kaj narobe

Samo odprla mi ga je nobenega živca ni ni dala ven. Ker je rekla da ona tega ne bo delala in da moram svojo počakati

Pozdravljeni!
Če je vneta dlesen puljenje zoba gotovo ni terapija izbora. Verjetni sta se z dežurno zobozdravnico napačno razumeli. Čim prej pojdite k svoji zobozdravnici, saj ni pametno, da je zob dalj časa odprt.

Lp,

Miha Bobic

New Report

Close