Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Stomatologija Ustno zdravje in higiena Zobni aparat ne?

Zobni aparat ne?

Lep pozdrav!
Prvo bi se takoj opravičil ker pišem v to temo, ampak kolikor vidim je tema Ortodontija – čeljustna in zobna ortopedija neaktivna.
Stvar je taka, da sem se odločil da bi sedaj nosil zobni aparat. Saj so mi že enkrat predlagali, a takrat sem nažalost zavrnil. Sedaj sem se odločil, da bi vendarle imel, dokler imam možnost saj je veljalo pravilo da je do 18 leta še brezplačno, sam pa bom šele na koncu leta dopolnil 18. Torej sem se odločil, da bom imel. Sem se že naročil na ortdontijo, vendar me sploh niso sprejeli, saj po novih pravilih je aparat brezplačen le do 16 leta.
Sedaj me zanima, ali je to res? od kdaj velja to pravilo? kaj lahko storim? se nikakor neda uredit, da bo dobil aparat brezplačno?
Hvala!

Zivjo!
Vaše informacije glede starosti, ki jo krije zavarovalnica so pravilne. Včasih je bila meja 18, sedaj pa je, ker zavarovanica želi privačevati evre iz svoje blagajne, ta meja spuščena na 16 let.
Starost pa ni edina omejitev. Glede na nepravilnost pri postavitvi zob se to točkuje in če je nepravilnost dovolj velika, zdravljenje krije zavarovalnica.
Kaj lahko storite? Včasih je narava zdravljenja taka, da je potrebno terapijo začeti kasneje.Odložena terapija pomeni torej začetek po 16. letu, ki ga še še vedno krije zavarovalnica…. vendar mora biti to zabeleženo in odobreno. Povprašajte pri ortodontu, kjer vam je bila terapija sprva odobrena.
Kot opisujete vam je bila terapija ponujena a ste jo zavrnili. Če je to tudi zabeleženo kot zavrnitev in ne čakalna doba potem ostane, da si ortodontsko terapijo plačate iz drugih virov.
Če potrebujete še kakšne informacije sem na voljo.
BTW, jaz sem tudi ortodont[/url] 🙂

LP,
Miha Bobic

Najlepša hvala za odgovor.
Sicer sam nevem ocenit kolikšne so nepravilnosti, bom se vendarle še pozanimal in poizkusil kaj narediti, da bi vendarle dobil aparat.
Samo to bi še dodal oz. vprašal, da je zanimvo to, da so mi aparat predlagali pred kakim letom, kadar sem že tako ali tako imel več kot 16 let. Torej, od kdaj pa sploh velja to pravilo, da je meja 16 in ne 18?

nova
Uredništvo priporoča

OK, torej je res najbolj pametno, da se vrnete in poveste, da ste se po premisleku le odločili za aparat. Morda še ni prepozno. Držim pesti za vas!
Pravilo o 16 letih je v veljavi že kar nekaj let, natančnega datuma pa ne vem.

LP

New Report

Close