Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Stomatologija Ustno zdravje in higiena luščenje jezika

luščenje jezika

Pozdravljeni,

Upam, da sem izbrala pravi sklop, nisem vedela kam uvrstiti.
Že nekaj časa se mi “lušči” jezik, če je to pravi izraz.
Ne opažam drugih (novih) zdravstvenih problemov, me pa zanima zakaj se mi to pojavlja …
Včasih opazim izboljšanje, skorajda izgine, nato pa na drugem delu spet rdeč flek.
A je to pomanjkanje vitaminov? – če da, katerega?
Ali je to vzrok trdega spanca?
Bi lahko to bilo povezano z menjavo zobne paste? – opažam težave odkar sem menjala signal za neko slabšo znamko, a nisem 100% ali se je pojavilo resnično po menjavi.
Prilagam slike za lažjo predstavo.

Hvala za odgovor vnaprej.

иαנρσмємвиєנšє נє ℓנυвιтι ιи вιтι ℓנυвℓנєи!

Lep pozdrav!

Predvsem sodeč po slikah in opisu menjajoče pozicije lis, sklepam da gre za pojav imenovan Lingua Geographica. To je nenevaren pojav, ki je dobil takšno ime, ker jezik spominja na zemljevid. To je vnetna sprememba, redko je jezik tudi pekoč, drugih večjih težav pa ni pričakovati. Papile (brbončice) na omejenem predelu jezika atrofirajo (odmrejo) in imajo teksturo, ki je drugačna, bolj gladka, kot preostali jezik. Sčasoma se papile spet razrastejo in madež se preseli. Prisotnih je lahko več madežev hkrati.
Razloga za skrb ni, izbira zobne paste pa ne vpliva na stanje. To se lahko samo od sebe spreminja, s tem, da je madežev včasih več, včasih pa skoraj vsi izginejo.
Kolikor vem, pomanjkanje vitaminov ni povezano z linguo geographico, je pa povezava z drugimi obolenji, ki se drugače manifestirajo na jeziku.
Kar se tiče spanca pa ne vem za povezavo 🙂 Morda pa ne razumem tega dela vprašanja ravno najbolje.

Če imate še kakšna vprašanje sem na voljo.
Srečno!

Najlepša hvala za odgovor.
Sem pomirjena 🙂

Vse dobro želim.

иαנρσмємвиєנšє נє ℓנυвιтι ιи вιтι ℓנυвℓנєи!

New Report

Close