Najdi forum

Spoštovani, verjetno tema ne sodi sem, pa vseeno….

Poškodovala sem si zadnjo ložo, ki je po dveh letih nisem sanirala, še vedno me boli. V zadnjem času pa opažam med sedenjem bolečine v stegnu, kot da bi me stresla elektrika, v palcu na nogi pa čutim tak čuden, neprijeten občutek. Imate kakšen nasvet, kam naj se obrnem? Je pri kakšni poškodbi živcev sploh možna sanacija?

Lep pozdrav!

Kar omenjate kaže na poškodbo oz. utesnjenost n. Ischiadicusa. Če so se težave pojavile šele v zadnjem času je možno, da izvirajo iz hrbtenice, kar je najbolj pogosto. Izvajajte hrbtenične raztezne vaje ter statične vaje za krepitev hrbtenične muskulature. V primeru, da težave vztrajajo pa bi bil smiseln pregled pri ortopedu.

Kar se tiče sanacije mišice predlagam zmeren stretching in pa zmerno aktivnost (počasen tek) v premeru da jo zmorete in stanje bi se s časom moralo počasi izboljševati. Sicer pa prav tako težavo omenite vašemu ortopedu.

Seveda pa se težave z živci pogosto sanirajo, tako da sploh niste obsojeni, da bo stanje ostalo takšno kot je trenutno. V primeru, da nasveti ne bi pomagali, se kar spet oglasite in bova pogledala kaj lahko storiva naprej.

Lep pozdrav,

Klemen Aleš Pilih

New Report

Close