Najdi forum

bolečina v glavi

Pozdravljeni že nekaj časa se ukvarjam z fitnesom. imam sledeči problem prejšnji teden ko sem izvajal vaje za noge (počep- squat) me je zabolela glava in ni popustilo kakšne 2 uri ter še naslednji dan sem čutil bolečino v levi strani glave. pri ostalih vajah ter mičicah se glavobol nikoli ne pojavi in lahko normalno treniram. včeraj sem ponovno delal vaje za noge (počep) in se je zgodba ponovila. mogoče veste kaj bi lahko bilo narobe ? lp

Pozdravljeni!

Težko zanesljivo rečem. Najverjetneje, karkoli je že bilo, je povezano z naponjanjem. Pri počepu se aktivira praktično celotni trup in noge, kar pogosto spremlja dobršnja mera splošnega napenjanja. Tu lahko tako gre za napetost spodnje čeljusti in posledično poškodbo temporalne (žvečne) mišice, kar bi sicer verjetno morali čutiti tudi sicer pri vgrizu. Lahko gre za rupturo manjše žilice, kar bi tudi lahko povzročilo glovobol … Morda je povezano neposredno s povišanim intrakranialnim pritiskom ob napenjanju in poškodbo katere izmed struktur povezane s pretokom likvorja.

V kolikor se je bolečina umirila in nimate težav, poizkusite trenirati dalje, pri čemer pazite, da nboste pri izvajanju vaj kar se da sproščeni. Poizkusite se osredotočiti samo na mišice, ki bodo opravljale gib, ostalo telo pa naj bo kar se da relaksirano.

V kollikor pa bi bolečina vztrajala, bi se jačala, bi bila povezana s slabostjo, izogibanjem svetlobi, ob tem pa bi bilo omotični do zaspani, je stvar lahko tudi resna. V tem primeru morate nemudoma do zdravnika. Glede na opisano in glede na to, da je od prvih težav že minilo nekaj časa pa temu najverjetneje ni tako.

V kolikor se težav ob vajah ne boste mogli znebiti pa svetujem obisk vašega zdravnika, ki naj vas napoti v nadaljnjo obravnavo. V kolikor bo v vzpredju glavobol najverjetneje k nevrologu.

Upam, da sem bil v pomoč,
z lepimi pozdravi,
Klemen Aleš Pilih

New Report

Close