Najdi forum

Pozdravljeni!

Star sem 17 let in treniram rokomet. Na treningu sem začel čutiti bolečino v levem kolenu kot bi mi ga zategovalo ko ga imam stegnjenega nekako na zunanji strani (ne morem opredelit) bolečina se je do konca treninga samo še stopnjevala. Ampak nisem pa začutil nobene nenadne bolečine ali kakšnega poka v kolenu začelo se je samo s čudnim občutkom v kolenu. Naslednji dan nisem mogel stegniti kolena ali stopiti na nogo. Popoldne se šel na urgenco kjer so mi slikali koleno in povedali da je vse v redu in mi priporočajo počitek. Po obisku na urgenci sem odšel še do klubskega fizioterapevta ki pa mi je povedal da sem si verjetno malo uščipnil meniskus in da moram 1 teden počivati in potem počasi začet s tekom.
Zdaj pa me zanima ali je možno da si uščipnem meniskus ali je to hudo in koliko časa še ne bom mogel stegniti kolena brez bolečine saj me to skrbi.
Za odgovor se že v naprej zahvaljujem!
LP

Spoštovani!

Vaša objava se mi je povsem izmuznila. Resnično se Vam opravičujem.

Upam, da se je stanje v vmesnem času že samo izboljšalo.

Strinjam se tako z ugotovitvijo Vašega klubskega fizioterapevta tako kot s priporočili na urgenci. V kolenu je sicer več struktur, ki se lahko “uščipnejo”, res pa je, da je to lahko tudi meniskus. V kolikor je bolečina bolj v sprednjem stanskem delu kolena gre lahko tudi za utesnitev Hoffinega maščevja, ki deluje kot polnilo ter proprioceptivni organ v sprednjem delu kolena.

V vsakem primeru je ob tovrstni bolečini najprej dobro počivati, v kolikor pa bolečina ne mine sama oz. jo spremljajo dodatni občutki (preskakovanje ali zaklepanje v kolenu) je priporočljiv pregled pri travmatologu/ortopedu, ki bosta ocenila ali je potrebna nadaljnja diagnostika (MRI) in/ali ste kandidat za artroskopski poseg.

Tovrstne težave pa k sreči pogosto izzvenijo same ob počitku, hlajenju, kompresiji ter po potrebi tudi nesteroidnimi protivnetnimi zdravili. Upam torej, da se je vaše stanje v vmesnem času že izboljšalo.

Z lepimi pozdravi,
Klemen Aleš Pilih

New Report

Close