Najdi forum

Pozdravljeni,
pred mesecem dni sem padla s kolesom (downhill) in bila hospitalizirana. Ugotovili so da imam zlom th5. Nekih hudih bolecin ne cutim niti ne jemljem protibolecinskih terapij. Zanima me vase mnenje glede tega kdaj grem lahko nazaj na kolo. Hvala.

Lep pozdrav!

Na vem zakaj imam občutek, da nekoliko prehitevate 🙂

Za kakšen zlom je pravzaprav šlo? Najverjetneje je bil ocenjen kot stabilen, sicer bi Vam že ob odpustu gibanje omejili. Potem gre najverjetneje za zlom korpusa ali spinoznega procesusa. V kolikor imate stabilen zlom in ste aktivna do meje bolečine, izida zdravljenja bistveno ne boste poslabšala. V kolikor pa bi silila v bolečino lahko to pripelje bodisi do neceljenja zloma – kronične bolečine, bodisi do povečanega posedanja (v primeru kompresijskega zloma korpusa) – deformacije hrbtenice.

Tako da, sama vožnja kolesa v kolikor Vam ne povzroča bolečin in niste nagnjena k padcem, verjetno ne bo problem, kar se pa tiče downhill pa mislim, da je dobro, da opravite vsaj kakšno kontrolo pri lečečem travmatologu, ki bo ob kontrolnem rtg ocenil kostno celjenje in vam svetoval kako je z nadaljnjim obremenjevanjem.

Upam, da sem pomagal.

Lp, Klemen Aleš Pilih

New Report

Close