Najdi forum

Imam 60 let, veliko hodim v naravi, občasno imam manjše bolečine v sklepih, primerno moji starosti, ni nič hujšega.
Zvečer in zjutraj (poleg vaj za vratno hrbtenico) “gonim kolo” – delam vajo, ko sem še v postelji – naredim prib. 150 krat naenkrat.
Sprašujem vas ali je ta vaja sploh koristna in za kaj pomaga? Jaz jo delam bolj za utrjevanje mišic.
hvala

Pozdravljeni!

Mislim, da je. Seveda je potrebno vzeti v obzir koliko ste sicer aktivni. V kolikor tudi sicer vozite kolo, tečete ipd., potem morda vaja niti ni nujna, ampak škodi na noben način ne.
V kolikor ste na povprečen dan manj aktivni pa je zelo priporočljiva, da vsaj nekoliko razgibate sklepe in “poženete” metabolizem. Dobra alternativa bi bil tudi krajši tek zjutraj (sam poizkušam “relativno” redno teči zjutra 30 min, počasi), zvečer pa bi priporočal krajšo krožno vadbo (sestavljeno iz vaj za trebušne, hrbtne, stegenske (počepi/izpadni koraki) in mečne mišice (dvig na prste), dodatno pa lahko tudi vaje za roke in prsi (sklece, vojaški poskoki, vaje z lahkimi utežmi). Vadba naj bo sestavljena iz 30sec izvajanja vaj, nato pa 30sec pavze v kateri se prestavite na naslednjo vajo. Napravite si krog 5 vaj, ki ga boste ponovili 3x, kar vam bo vzelo 15min, hkrati pa bo intenziven aerobni trening, ki bo pognal tudi vaš metabolizem (za kurjenje maščob) in okrepil osnovne gibalne mišice.

Srečno! Poročajte o uspehih!

Lp, Klemen Aleš Pilih


Hvala za odgovor. Zanima me še nekaj. Imam 52 kg 163 cm in 60 let. Koliko težke uteži naj uporabljam?

nova
Uredništvo priporoča

Pozdravljeni!

Glede na to, da verjetno niste vajeni, pričnite z lažjimi (1 ali 2 kg za vsako roko) in večjimi ponovitvami. V kolikor ne boste imeli bolečin, lahko nato postopoma obremenitve stopnjujete, dokler imate občutek, da težo še nadzorujete.

Lp, Klemen Aleš Pilih

New Report

Close