Najdi forum

bulica na sredini prsnega koša

Pozdravljeni. Stara sem 18 let in se ukvarjam z treniranjem borilnih veščin (MMA). Pred približno 2-ema mesecema sem pristala na urgenci, zaradi bolečine v prnesm košu, ker me je bolelo pri vsakem večjem naporu na treningu(dvigovanje in delanje sparringov-borb) bolelo me je tudi ko sem postavila roke v položaj ko bi nekoga hotela objeti,ali delati hrbtne vaje (lezis na trebuhu in vzdigujes roke in noge trup pa je na tleh). Na urgenci so ugotovili da gre po vsej verjetnosti za nateg. Tudi po naročenem mirovanju bolečine niso izginile. še zmeraj ne morem delati na moč ali vzdigniti težkih stvari, še vedno me boli pri vseh stvareh kot prej.Včeraj zvečer sem opazila, da se mi je na sredini prsnega koša pojavila bulica, katera je boleča na otip.zanima me zakaj bi lahko šlo in kako bi lahko to odpravila? Lep pozdrav in hvala za odgovor.

Pozdravljeni!

Je bulica nad sklepom ali kostjo? V kolikor je, lahko gre tudi za zlom (frakturo rebra) ter posledični kalus (predel kjer se kost celi). Lahko gre tudi le za lokalni vnetni ali brazgotinski odgovor na mehkotkivno poškodbo. V vsakem primeru bi Vam svetoval prilagoditev aktivnosti bolečinam, hlajenje bolečega predela, ev. protivnetni gel/kremo (Naklofen, Voltaren …) ter ponovni obisk travmatologa. Glede na opisano bi bila smiselna RTG diagnostika, da se sprememba opredeli.

Sporočite kako bo šlo!
Lp, Klemen Aleš Pilih

New Report

Close