Najdi forum

rekrecija po menjavi kolka

desetega sedmega bo potekel peti mesec po zamenjavi levega kolka!
Zanima me, kdaj bom lahko bolj polno obremenil levo nogo in pričel s kolesarjenjem, eventuelnim tekom in plavanjem? Katera tehnika plavanja je priporočljiva – najbolj obvladam prsno. Pozimi bi tekal tudi na smučeh, je vseeno katero tehniko uporabljam? Star sem 64 let in sem bil pred operacijo kar aktiven, Sedaj kolesarim cca 20 min na sobnem kolesu in hodim s palicami cca 4km na dan.
Za vaš cenjeni odgovor se najlepše zahvaljujem!
Lepo pozdravljeni!
Miro

Spoštovani!

Z vprašanjem se najraje obrnite na lečečega ortopeda, ki najbolje pozna protezo, ki jo vstavja, pogoste težave in omejitve. Hkrati tudi spremlja Vaše individualno zdravljenje.

Glede na to, da je od operacije sedaj minilo že več kot 6 mesecev, lahko z zmernim športom že začnete. Plavanje je vsekakor v redu, vendar prsna tehnika še najmanj. Kolčne proteze so občuljive na odročenje (abdukcijo) pri čemer se lahko izpahnejo. Podobno je tudi pri teku na smučeh, čeprav bo tam verjetno z drsalno tehniko manj težav kot s prsnim plavanjem. Pričnite s klasično tehniko, nato z zmernim drsalnim korakom po ravnem, v kolikor bo vse v redu pa tudi v klanec.

Torej s plavanjem, kolesarjenjem in tekom na smučeh po klasični tehniki ne bo nič narobe, glede ostalih tehnik (prsno plavanje, drsalni tek na smučeh in tek) pa se posvetujte z lečečim ortopedom.

Lep pozdrav,
Klemen Aleš Pilih

Hvala lepa!

New Report

Close