Najdi forum

Pred parimi dnevi sem padla s kolesom čez balanco in si jo zabila v prsa, rebra. Šla sem na urgenco zaradi bolečin in slabosti. Zanima me, če je normalno, da me niso dali na rentgen, ker me boli ob premikanju, globokem dihanju, ob kašlju pa kihanju pa še bolj in dolgo časa. Ali je možnost da je rebro počeno, in koliko mi škoduje, ker normalno hodim v službo? ( dvigujem breme)

Pozdravljeni!

Glede na opisano je možno, da pri Vas gre za zlom rebra. Velikokrat klinična slika v prvi fazi ne kaže na zlom, zato se zdravnik tudi lahko odloči, da ne bo napravil Rtg posnetkov. Tudi v primeru, da bi bil zlom reber dokazan, bi terapija verjetno ostala podobna. V kolikor imate bolečine se mi vseeno zdi dobro, da napravite Rtg posnete stene prsnega koša. V kolikor bo zlom rebra dokumentiran, lahko to seveda uporabite za bolniški stalež.

Dvigovanje bremen Vam lahko škodi. V kolikor so fragmenti na mestu zloma prosti, obstaja možnost, da prebodejo pljučno opno, kar vodi v sesedanje pljučnega krila ter potencialnih hudih težav z dihanjem. Opisano je malo verjetno, vendar možno.

V vsakem primeru bi Vam svetoval Rtg slikanje ter ustrezno analgetično terapijo!

Lep pozdrav,
Klemen Aleš Pilih

New Report

Close