Najdi forum

POSLABŠANJE ZDR:STANJA

Pozdravljeni.Zanima me vaše mnenje na poslabšanje zdr.stanja.Pred letom dni so mi v revmatol.amb.na RTG.LSH v dveh projekcijah ugotovili naslednje:
I.v.hondroza L1-2
I.v.osteohondroza ter spondiloza L5-S1,spondilartroza z nakazano retrolistezo L5-S1.
Ohranjena ledvena lordoza
Ni znakov sakroilitisa
RTG-kolen
začetne degerativne spremembe des.patelofemoralnega sklepa z robnimi naplastitvami patele.
Samostojna apofizatuberozitas tibije ter nekolikozadebeljena mehka tkiva prepatelarno-verjetno stanje po avaskularni nekrozi tuberozitas tibije ter tendinoza ligamenta patele.
RTG-gležnjev
Nakazana spina posterior superior levo.
Ortopedi v SOČI so pred nekaj meseci ugotovili artrozo kolen in bolečine ob pritisku na zgornji del patele gibljivost je zadovoljiva,FTH skupinske vaje za hrbt.in kolena,magnet in bazen niso prinesli pistvene izboljšave.
vV začetku meseca aprila imam MR LHS+SIS.Pred tednom dni je ortoped pri RTG slikanju vratne hrbt.dodatno našel:
RTG-vratne hrbtenice:2X zožan i.v.prostor C5-6 kjer je prisotna tudi spondiloza.Pri pregledu je bilo:
Poklep po spinah vrat.hrbtenice neboleč,boleča je PVM desno stransko,gibljivost v obeh ramah in komolcih je polna in neboleča.Impingement test za obe rami neg.Spurling obojestransko neg.,groba moč v zgornjih okončinah je ohranjena,simetrična,senzibilitetnih izpadov po rekah nima.
Priporočam konzerv.FTH ter prilagojeno analgetsko terapijo.
V kolikor bi težave vstrajale svetujem kontrolo pri ortopedu,ki se ukvarja z hrbtenično patologijo.Predpisan je bil analgin,FTH še nisem opravil,seje pa stanje poslabšalo do te mere,da kljub vsem prejšnjim bolečinam se že od avg 2015 zdravim zaradi pljučnice sedaj pa me je začelo boleti oziroma peče med lopaticami in vratom pojavlja se slabost,vrtoglavica,tudi po celi desni roki se pojavlja pekoča bolečina in tudi mišična moč v tej roki je nekoliko manjša,vse to pregledu in slikanju,prej teh bolečin ni bilo.Boleči sta postali tudi obe peti.Na komisiji ZPIZ so pred 14 dnev pri osebnem pregledu ugotovili naslednje izveden.mnenje.(brez izvidov vrat.hrbtenice):
V zadnjem letu se mu zdr stanje slabša ,težave v aksialnem skeletu se stopnjujejo,še posebej v ledvenem delu hrbtenice.Visoke postave.Ledveni del hrbtenice je rigiden,tonus PVM je močno povečan,L lordoza zravnana,močno omejen predklon.S konjicami prstov seže do kolen,zaklon je zavrt,odklona tudi močno omejena.Refleksne diference ni.
Zanima me kaj storiti v trenutnih razmerah,saj delam fizična dela ob tem,da sem tudi za volanom na cesti in trenutno se mi zdi v takšnem stanju precejšen rizik delati 8 ur.Lepo prosim za nasvet in se vam lepo zahvaljujem za odgovor.L.P.Robert

Pozdravljeni!

Verjetno v zdravstvenem stanju, ki ga opisujete, res ni najbolj pametno delati, vendar odločitve o tem sprejema Invalidska komisija, tako da jaz nisem poklican, da sodim o tem. Posebej z mojimi omejenimi izkušnjami.

Glede ne to, kar opisujete, se mi zdi verjetno, da gre pri Vas bodisi za izključno degenerativne težave (glede na to, da opravljate fizično delo), bodisi da je priključena še avtoimuna/vnetna komponenta. Obravnavani ste bil že pri revmatologu. Kaj so odkrili?

V kolikor ste pripravljeni zbrati vso zdravstveno dokumentacijo bi Vas bil pripravljen tudi pregledati pa bova videla, kako lahko zastaviva dalje. O terminu najbolje, da se dogovoriva v zasebnem sporočilu.

Lep pozdrav,
Klemen Aleš Pilih

New Report

Close