Najdi forum

Mezinec (pretrgana vez?)

Pozdravljeni

Okoli božiča, mi je pri plezanju pri obremenitvi v mezincu nekaj počilo kot suha vejica. Prst mi je zatekel, vendar ne zelo hudo. Splošna zdravnica mi je rekla, da ne zgleda, da bi bila vez počena in mi napisala napotnico za na urgenco, da preverijo če je zlomljen. Sama sem presodila da zlomljeni ni (vem, da ne bi smela), tako da na urgenco nisem šla. Sedaj po mesecu in pol prst še zmeraj boli, vendar manj. Bolj me skrbi, da ko ga skrčim gre namesto v pest nad ostale prste, se pravi se ne obrna proti roki, ampak se skrči v proti ostalim prstom in jih objame. Drugače izgleda prst čisto raven, skrči se pa čisto deviirano proti ostalim prstom. Seveda grem nazaj h zdravnici, vendar bo najbrž minilo več mesecev predno bom ugotovila, kaj je in kako se zdravi. Takole po opisu, bi lahko kaj sklepali? Meni izgleda da je neka vez v prstu pretrgana in to popolnoma, ne samo natrgana..

Hvala in lep pozdrav,
Deja

Pozdravljeni!

Glede na navedeno lahko gre bodisi za zlom z osno deviacijo ali ligamentarno (možnost tudi mešano ligamentarno/tendinozno) poškodbo. V katerem sklepu/predelu prihaja do deviacije?

Najbolje bi bilo poslati vsaj fotografije prsta v različnih položajih ali video giba prsta.

Zelo verjetno bo za zdravljenje potrebna vsaj imobilizacija, mogoče tudi operacija. Svetujem, da se naročite na pregled k travmatologu, ali da opravite pregled na urgenci v “razbremenjenih” jutranjih urah.

Za vse nadaljnje info me brez zadržkov ponovno kontaktirajte. Vsekakor priložite fotografije ali video.

Z lepimi pozdravi,
Klemen Aleš Pilih

New Report

Close