Najdi forum

Spoštovani!
Že kar nekaj časa imam težave z vratom in križem, na MRu je vidna v nivoju C6-7 obsežna širokobazna centralna protruzija diska s suspektno poko anulus fibrosusa ter izrazitejšo stenozo desnega recesusa. V nivoju C5-6 gre za blage stenozantne spremembe desnega foramna zaradi manjše protruzije diska. V nivoju L4-5 gre za blago paracentralno levostransko protruzijo i.v. diska, ki zožuje levi recessus, del diska pa protrudira tudi intraforaminalno desno, posledično je zožen nevroforamen desno. Stara sem 38 let.

Doma vsak dan telovadim že eno leto (tudi po 2 uri na dan), vendar se mi zdi, da mi mišič ni uspelo ojačati, pridobila sem na gibljivosti, bolečine niso manjše. Ali je možno, da bi mi izvid MRa razložili? Zanima me še, kaj mi svetujete. Zdi se mi, da so vaje OK, vendar premalo oz. ni pričakovanega učinka (vsaj z moje strani, v bistvu sploh ne vem ali je možno hrbtenico “popraviti”).
Pod ključnico imam že pol leta oteklino, ki se širi proti dojki in proti pazduhi. Ali je možno, da je od vratu?
Hvala za vaš čas in odgovor
Anja

New Report

Close