Najdi forum

Bolečine v predelu ključnice

Rekreativno se ukvarjam s fitnesom. Ko sem se pretreniral, sem imel vnetje še 2 tedna (bil pri osebnem zdravniku). Šele po 1 mesecu sem zopet začel redno trenirati (3x tedensko), vendar sem pri vajah za ramena opazil, da me pri večji obremenitvah začne boleti. Bolečina je taka, kot da me zbode znotraj desne ključnice. Ko mirujem ali pri lažjih gibih me ne boli Opazil sem tudi, da pri počasnem kroženju z rameni, mi vsakič ko naredim krog z rameni naredi rahel klik(i) v stičišču ključnice in prsnice (jamica v vratu), kar jih pred 1 mesecem še ni bilo (rahlo glasnejši).

Zanima me, če je to še vedno posledica vnetja? Ali naj še malo počakam s treningi zgornjega dela telesa? Koliko časa, da se zaceli? Ali mi svetujete kakšna prehranska dopolnila, da pospešimo celjenje? Glukozamin?

Pozdravljeni!

Šport je odlična stvar, je pa treba pri njem tudi z glavo. Posebej, ko postane redna obveznost.

Bolečine v predelu sklepa med ključnico in prsico (rečemo mu sternoklavikularni sklep) se pri dvigovalcih uteži precej pogoste. Kakor sto opisali svoje težave, je verjetno prišlo do vnetja v sklepu in s tem povezanih težav, vključno s pokanjem. Bolečine in pokanje/preskakovanje pa so lahko tudi posledica obrabnih sprememb. Bodite pozorni na pravilno vadbo!

S treningi popolnoma ne bi prekinil, vendar se pred vadbo za ramenski obroč najprej dobro ogrejte. Opravite stretching in predvsem kroženje z rokami. Nato začnite z nižjimi obremenitvami in številnimi ponovitvami. Ko boste pri teh uvodnih vajah brez težav, pričnite vaditi s prostimi utežmi in večjimi obremenitvami. Po treningu razboleni predel hladite/masirajte z letom, lahko ga “knajpate” (mešano toplo/hladno) in pa spet stretching.

Če vaj z utežmi še nekaj časa ne bi mogli opravljati, začasno poskusite s funkcionalnimi vajami (na drogu, različne izvedbe sklec in talne gimnastike) s telesno težo ali vajami z elastiko.

Glede prehranskih dopolnil je verjetno glukozamin res najbližje temu, kar iščete. Sicer so njegovi učinki vprašljivi, ampak za 20€ je verjetno vredno poskusiti. Prave alternative ne poznam. Obstajajo različne lokalne injekcije (hialuronska kislina, PRP – platelet rich plasma), ki pa so namenjene bolj kroničnim težavam.

Želim Vam uspešno reševanje težav, se pa veselim povratnih informacij o tem, kako si boste najbolj uspeli pomagati!

Lep pozdrav,
Klemen Aleš Pilih

New Report

Close