Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Gibala/Gibalni sistem ARTHRON – Zdravstveno svetovanje v športu Bolečine v desnem spodnjem delu trebuha

Bolečine v desnem spodnjem delu trebuha

Zdravo.

Sem aktiven športnik in sicer igram nogomet v prvi slovenski mladinski ligi. Star sem 17 let.
V nedeljo večer ko sem šel tečt me je po teku začelo boleti v spodnjem desnem delu trebuha. V ponedeljek zjutraj sem spet šel tečt(malo bolj intenzivno) in nisem čutil bolečine, ko sem bil segret. Bolečina se je močno povečala večer in čez noč. V sredo sem šel k svoji zdravnici, ki me je napotila na kirurgijo. Tam sem imel preiskave krvi in urina. Izvidi so bili vredu vendar imam povišan S-CRP in sicer je vrednost: 21 mg/L.
Zdravnik mi je povedal da verjetno ni slepič, saj ni drugih znakov( urin, blato sta normalna, vročine ni,…).

Torej boli me v spodnjem desnem delu trebuha in sicer me zaboli na dotik in to bolj v notranjosti nekje 6-8 cm od popka. Boli me tudi ko tečem. Če delam naprimer počepe me ne boli pa tudi če stisnem trebušne mišice me ne boli. Mislim da na laktozo nisem občutljiv saj sem do zdaj užival veliko mlečnih izdelkov vsak dan (skuta,mleko,sirotka v obliki proteinov,…)
Naj še poudarim, da sem prišel iz maturantskega izleta v nedeljo zjutraj, ampak menim da ni razlog v tem.
Že vnaprej hvala za pomoč.

LP.

Pozdravljeni!

Kirurg je nedvomno imel razlog, da je ovrgel vnetje slepiča. Pomagal mu je klinični pregled.

Zanimali bi me laboratorijski izvidi levkocitov, nevtrofilcev, CRP in SR. Ste opravili ultrazvok trebuha?

Kako je bolečina nastala? Se spomnite kakšnega povoda? Kako se počutite sedaj? So bolečine stalno prisotne?

V primeru, da bolečine vztrajajo ali se stopnjujejo ali v kolikor bi razvili povišano telesno temperaturo, svetujem, da se nemudoma ponovno odpravite k zdravniku.

Prosim za čimprejšnji odgovor,
Klemen Aleš Pilih

Izvidi:
K-levkociti 5,9 10E9/L
K-nevtrofilci 75,5%
K-nevtrofilci 4,45 10E9/L
S-CRP 22 mg/L
Podatka o SR nisem zasledil. Ultrazvoka nisem opravil, samo preiskave kri in urina.

Mislim da je bolecina nastala v nedeljo zvecer po teku. Najvecja bolecina je bila v torek ponoci pred spanjem.
Trenutno se je stanje izboljsalo, boli me se le ko pritisnem na tisto tocko na desni strani pa tam v okolici. Mislim pa da se je tudi ta bolecina zmanjsala.

Vrocine nimam,urin in blato normalno-vredu.

Hvala za pomoc. LP

nova
Uredništvo priporoča

Ce se stanje izboljšuje, potem trenutno ne bi vzdigovali preveč prahu. V primeru, da bi se pričeli spet slabše počutiti, da bi bolečine postale hujše oz. da bi dobil vročino, ponovno obiščite zdravnika.

Prizadeti predel lahko hladite z ledom ali nanj nameščate tople obkladke – odvisno ob čem se bolje počutite. Hkrati lahko poskusite z nežno masažo predela in vidite ali vam prija. Lahko se odparavite tudi v lekarno in kupite kakšen zeliščni čaj, ki izboljšute prebavo (povečuje motiliteto) in vidite ali vam bo to pomagalo.

Lp, Klemen Aleš Pilih

New Report

Close