Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Psihologija in psihiatrija Psihoterapija psiholog na obali ali goriškem

psiholog na obali ali goriškem

Pozdravljeni!

Iščem dobrega psihologa v Obalno-kraški ali Goriški regiji (točneje v občinah Nova Gorica, Šempeter-Vrtojba, Renče-Vogrsko, Miren-Kostanjevica) za 30-letnega moškega, da bi mu uspešno pomagal odpraviti določene težave, kot so strah pred selitvijo v nov kraj, strah in nezmožnost odločanja, stres, težave v otroštvu.

Prosim, če mi bi svetovali koga, ki je že uspešno pomagal ljudem.

Najlepša hvala za vaše odgovore.
Lep dan!

Lepo pozdravljeni!

Bom malce povprašala svoje kolege in vam sporočim.

Hvala in lep pozdrav,

Barbara Sarić, psihoterapevtka
Holistic center

Najlepša hvala!
Čakm vaš odgovor!

LP

nova
Uredništvo priporoča

Pozdravljeni,
tudi jaz vas prosim za pomoč, nasvet za dobrega psihologa na Obali . Sem zelo anksiozna in imam hude napade panike.
Najlepša hvala

Lepo pozdravljeni!

V Novi gorici ne poznam nikogar, načeloma pa je na obali delujoča moja kolegica dobra psihoterapevtka Manca Kodrič. Njen kontakt 040 683 459.

Lep pozdrav in vse dobro,

Barbara Sarić, psihoterapevtka
[email protected]

Najlepša hvala!

Na spletni strani Društva psihologov Slovenije se dobila sledeča imena za Oblanokraško regijo: Arzenšek Ana, Poštuvan Vita, Smrdu Maja, Špolad Grča Adrijana, Vičič Miro.
Ali mogoče katerega od teh poznate in jih priporočate?

Lep dan!

Zanimala pa bi me še razlika med psihologom ali psihoterapevtom.
Za reševanje težav (strah pred selitvijo, depresija, težave v otroštvu) svetujete psihologa ali psihoterapevta?

Lepo pozdravljeni,

jaz bi vam prej kot psihologa priporočila psihoterapevta. Psihoterapija nam omogoči ozaveščanje nezavednih vsebin. Gre za zdravljenje preko pogovora. Psiholog vključi še psihološke teste. To je pravzaprav osebna odločitev. Vse metode so uspešne. Meni osebno je ljubša psihoterapija, saj je bistvo v odnosu terapevt-pacient (rekonstrukcija primarnih odnosov).

Žal ne poznam nobenega od omenjenih. Poskušajte stopiti v stik z večimi in se odločite glede na tisto kar začutite. Pomembno je, da imaste občutek, da boste lahko vzpostavili dober terapevtski odnos.

Hvala in lep pozdrav,

Barbara Sarić, psihoterapevtka
Holistic center

Pozdravljeni!

Stara sem 25 let in se mi zdi, da ustrezam kriterijem mejne osebnostne motnje. S težavami se soočam že odkar pomnim – do nedavnega (preden sem odkrila informacije o BPD) sem se spraševala kaj je z mano narobe, da ne morem vzpostaviti normalnega prijateljskega/partnerskega odnosa, ki bi trajal več kot nekaj mesecev, da sem danes popolnoma druga oseba kot sem bila pred nekaj meseci ali celo že včeraj, da si nisem sposobna postavljati ciljev in se jih držati, da so vsa moja čustva tako intenzivna in drastično nihajo,… Uglavnem se že od osnovne šole počutim kot izobčenec, ki nikoli ničesar ne more narediti prav, včasih se vprašam s katerega planeta so me pozabili tukaj na Zemlji, ker se mi zdi da nikoli nisem sposobna se obnašati in čutiti enako kot “normalni” ljudje okoli mene.

Ker se mi je v preteklem mesecu stanje drastično poslabšalo (močna želja po samomoru, samopoškodovanje, nezdravo oklepanje partnerja (ki me je potem tudi zapustil), izpadi ljubosumja, sram in sovraštvo same sebe vsakič ko sem se rnila iz tega “stanja” in se je potem spet vse ponovilo,…), bi se rada pogovorila s strokovnjakom.

Rada bi se govorila z nekom, ki bi me razumel – pred leti sem obiskovala psihoterapije zaradi paničnih napadov, ki so se mi v tistem času pojavljali, vendar sem ji po nekaj mesecih opustila, ker se s terapevtko nisem ‘povezala’.

Zanima me, ali je na obali delujoč kakšen psihoterapevt, ki že ima izkušnje z mejno osebnostno motnjo in bi ga lahko kontaktirala.

Lep pozdrav,
M.

Lepo pozdravljena!

Ne vem ali gre iz napisanega za borderline…Vsekakor pa toplo priporočam psihoterapijo. Misel na samomor in samopoškodovanje je najhujši odraz bolečine v sebi…

Lahko se oglasite pri meni v Ljubljani in me kontaktirate na [email protected] ali 041 535 555 (tudi sama imam izkušnje z borderline pacienti).

Sicer pa poznam na obali dobro psihoterapevtko (ne vem kako je z izkušnjami borderline) Manco Kodrič – gsm: 040 683 459.

Hvala in vse dobro vam želim.

Barbara Sarić, psihoterapevtka

Pozdravljeni
borderline
Jaz bi vam srčno priporočila psihiatra dr. Zoran Vodopivec, ki dela v Zdravstvenem Domu Koper. Vam prilagam njegovo direktno številko, do ordinacije. 056647373 Vse kar ste opisali je to za psihiatra, psihologu pa lahko greste kasneje kadarkoli.
lp,

Lepo pozdravljeni,

za vse motnje, ki ne potrebujejo medikamentalnega zdravljenja je psihoterapija zelo dobrodošla in učinkovita. Poleg tega je zelo dobrodošla tudi za tiste, ki se zdravijo z zdravili – istočasno.

Hvala in vse dobro,

Barbara Sarić, psihoterapevtka
Psihoterapija in celostni pristop k zdravju;
[email protected]

Zdravo
Slucajno sem zasledila ta forum ker tudi sama iscem strokovno pomoc pri svojih 23 letih.
Zanima me ce si potem dobila dobrega terapevta ki ti je pomagal?
Zelo Hvalezna bi ti bila ce me kontaktiras na mail: [email protected]
Vem da je ta objava stara 2 leti ampak vseeno probam in upam na odgovor
Hvala in lp
M

New Report

Close