Najdi forum

Večkrat grem na obisk k sorodnici, ki živi sama v kraju, kjer sem jaz preživela svojo mladost. Ukvarja se z vrtnarstvom, toda velik problem je sosed, ki ji grozljivo nagaja. Napada jo fizično, psihično, če se brani z besedo, ji povzroča s policijo velike finančne težave.
Če mu kaj rečem, se spravi še name pa tudi na mojo družino in mi besedno naklada take stvari, ki jih še sama ne poznam. Vendar potem postanem zaradi takega maltretiranja popolnoma zmedena, tuhtam kaj je bilo in kaj ni bilo v moji mladosti, še sanjam o dogodkih, ki so se ali pa se tudi niso zgodili.
Kako umiriti samo sebe in poskušati ignorirati vse te napade, da bi normalno zaživela.
Hvala za morebiten nasvet.

Pozdravljeni,

iz vašega sporočila nisem čisto dobro zasledil kakšna je situacija z nadležnim sosedom. Vaši sorodnici povzroča velike finančne težave? Sprva sem pomislil, da je takšno znašanje izredno nasilno in je to potrebno takoj zaustaviti, tudi s prijavo na Policijo. Lahko tudi napišete kaj več in bom lažje odgovoril.

Ste pa zmedeni zaradi stvari iz preteklosti, ki naj bi se po pripovedovanju soseda zgodile. V vsakem primeru vam to povzroča nelagodje. Sprašujete se kako ignorirati vse te napade. Ali imate v mislih napade soseda ali napade znotraj sebe?

S prijaznimi pozdravi,
Miha Štrukelj

Mag. Miha Štrukelj, Psihoanalitični psihoterapevt v Ljubljani, Link: Psihoterapija Štrukelj

Sorodnica mi zatrjuje, da si sosed izmišljuje besede, ki naj bi jih ona govorila, potem pa najde kakšno “pričo”, ki drži z njim, pokliče policijo in policija jo oglobi.
Srčno rada bi ji pomagala, pa mi ta tip naklada zadeve, ki naj bi se dogajale v preteklosti, me zmerja na tak način, kot da je obseden.
Seveda sem zaradi vsega tega pretresena, ne vem ali naj držim z njo, ji nudim oporo ali naj pustim zadevo kakršna je in preslišim njegovo zmerjanje.

nova
Uredništvo priporoča

Pozdravljeni,

odgovor na ta vprašanja boste našli znotraj sebe. Premislite, prespite, začutite in se odločite kaj boste storili oz. česa ne boste.

S prijaznimi pozdravi,
Miha Štrukelj

Mag. Miha Štrukelj, Psihoanalitični psihoterapevt v Ljubljani, Link: Psihoterapija Štrukelj

New Report

Close