Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Psihologija in psihiatrija Psihoterapija brez potrpezljivosti, malomaren ter neodlocen

brez potrpezljivosti, malomaren ter neodlocen

pozdravljeni

te tri so moje glavne slabe lastnosti, ki mi otezujejo zivljenje, kako oz s cim naj se teh lastnosti znebim?

aja pa se sebicen sem prevec…

v glavnem glede potrpezljivosti sem na slabem glasu, sedaj sem se otroka dobil in sploh ne vem kako bom zmogel, ker enostavno nimam zivcev, vsaka sprememba me vrze iz tira in se res tezko navadim na novo okolje, ponavadi si takoj premislim in ostanem kjer sem ( primer menjava sluzbe ali kraja kjer zivim)

poleg tega je moje misljenje preveckrat v dveh smereh, kar pomeni, da se nekaj odlocim potem pa ko vidim nekaj kar mi ni vsec se spet nazaj premislim..s cimer si dejansko samo vec tezav nakopljem
nikoli nisem res znal potrpeti in nekaj dokoncati, recimo koncati faks ali shujsati itd, vedno sem prej obupal.

potem malomarnost, ni mi mar da bi dokoncal faks, kljub temu da mi je ostala le se diploma, za moje zdravje mi je tudi malo mar in tezko se spopadam z vsakodnevnimi tezavami doma in v sluzbi, ker mi zdravje nagaja, imam namrec tezave s hrbtom in kolenom, ki sem ga poskodoval ampak sem malomaren in se ne pobrigam, da bi si uredil omejitve v sluzbi oz si ne upam nic reci.

ljudem pustim da z menoj delajo kot hocejo jaz pa to v sebi potem kuham dokler se potem ne razjezim resno.

pa se neodlocen sem, nekaj se odlocim potem se spet premislim tako da izpadem neresen, ljudje mislijo potem da jih zajebavam ceprav ni namerno ampak vsaki spremembi se zelo tezko prilagodim, razmisljam dneve in noci ce sem se prav odlocil, ponavadi si potem premislim….torej kako bi lahko kaj spremenil v tej smeri, ker res sem.prevec zakompliciran ter otezujem zivljenje sebi in svojim bliznjim, lahko bi tudi rekel da imam adhd ker imam dosti podobnih lastnosti kot so pozabljivost, hitra nekontrolirana jeza, misljenje v dveh smereh, ter tezave s pozornostjo.

Pozdravljeni,

opisujete težave, ki so povezane z vašo osebnostjo. Torej, če želite narediti spremembe, to lahko pričakujete z dolgotrajnim delom na sebi. Predlagam vam poglobljeno psihoanalitično psihoterapijo, s srečanji vsaj dvakrat tedensko. Omenjate, da hitro obupate, ko si nekaj zadate, kar bi bila verjetno težava tudi s psihoterapijo? To bi bil za vas izziv, da naredite drugače kot ponavadi in se o vsem tem pogovarjate na srečanjih s psihoterapevtom oz. psihoterapevtko.

S prijaznimi pozdravi,
Miha Štrukelj

Mag. Miha Štrukelj, Psihoanalitični psihoterapevt v Ljubljani, Link: Psihoterapija Štrukelj

New Report

Close