Najdi forum

Psihoterapija v Ljubljani

Pozdravljeni,

Zanima me kam v Ljubljani hodite na psihoterapijo in koliko plačujete na uro ? Sam se odločam za psihoterapijo vendar iščem najbolj ugodno rešitev, saj mi trenutno od plače ostane bolj malo. Je morda kakšna možnost psihoterapije s strani mladih psihoterapevtov po bolj ugodni ceni ? Trenutno mislim, da bi si lahko privoščil izdatek do 100€ mesečno.

Pozdravljeni,

cena za psihoterapijo je nekje od 40-80 EUR na uro. Seveda so cene tudi nižje in tudi višje. Veliko psihoterapevtov ponuja možnost, da imajo nekaj terminov rezerviranih za tiste, ki bi jih plačevanje normalne cene eksistenčno ogrožalo (hrana in streha nad glavo) in se prilagodijo še na tisto ceno, ki jim omogoča dostojno življenje. V vsakem primeru pa je psihoterapija investicija v sebe in vsak se lahko odloči kako bo svoj denar zapravljal. Zato sam ne podpiram zniževanje cene pri tistih, ki zapravijo denar na drugih področjih, ki ne predstavljajo nujnih življenjskih izdatkov, hkrati pa želijo znižanje cene za svoj psihoterapevtski proces.

Obstaja tudi možnost, da obiskujete psihoterapijo pri edukantih psihoterapije, ki so že v procesu učenja in še niso zaključili šolanja. Ponavadi je takrat cena 40 EUR, ampak je tudi prilgodljiva. Sicer odvisno od vrste psihoterapije, ki jo obiskujete, ampak je priporočljivo, da hodite na psihoterapijo vsaj enkrat tedensko, saj je drugače preveč časa med srečanji.

Lahko mi tudi pišete na [email protected] ali me pokličite na 031759205 in vam bom svetoval kam se obrniti.

S prijaznimi pozdravi,
Miha Štrukelj

Mag. Miha Štrukelj, Psihoanalitični psihoterapevt v Ljubljani, Link: Psihoterapija Štrukelj

New Report

Close