Najdi forum

Pozdravljeni, stara sem 23 let in se nikoli nisem imela fanta. Imam namrec tezavo da se res tezko zaljubim. (Kot ljubezen stejem mocno kemijo, ki ti obrne svet na glavo, ko je v mislih zgol ena oseba in te ne zanima nihce drug). Ker poznam ta obcutek kako biti nor na nekoga se ne zadovoljim z nobenim drugim obcutkom, ceprav sem spoznala vec oseb s katerim sem si lahko zamisljala zvezo, pa vendar brez kemije ne gre, mar ne? Do sedaj sem bila res zaljubljena 5x od tega vedno v napacnega oz v osebo, ki custev ne vraca na tak nacin. 2x se je zgodilo da sem se zapletla z ljubljeno osebo, vendar vec od seksa nihce ni zelel imeti. Te mocni obcutki me ubijajo in unicujejo kvaliteto zivljenja, saj mi vsaka taka nora ljubezen (enostranska) vzame vsaj leto zivljenja in razmislanja o tem. Aktualni je celo moj sodelavec, torej bo v moji glavi dokler ne odidem jaz ali on. Sprasujem se, ce bo sploh kdaj prisel pravi, s katerim bojo ta mocna custva obojestranska in konec tega trpljenja.

Pozdravljeni,

kemija, biti nor na enega, ga/jo videti kot idealnega – vse to so znaki zaljubljenosti. Vemo, da zaljubljenost traja toliko časa dokler je živa naša iluzija o tej osebi. Iluzija zato, ker si sami ustvarjamo idealizirano podobo te druge osebe, slej kot prej pa pride do (neprijetne) realnosti. Nenehno iskanje vznemirjenosti zaljubljenosti vodi v večkratna razočaranja in trpljenje. Vsaka zaljubljenost enkrat mine, razen če seveda ni izživeta, potem lahko živi v naši fantaziji celo življenje. Če smo na to pripravljeni, lahko zaljubljenost (kemija) nasledi ljubezen, ki predstavlja bolj realne in zrele značilnosti partnerskega odnosa.

Zakaj se vam to dogaja? V vašem primeru pravite, da so to ljudje, ki vam niso vračali vaše naklonjenosti. Glede na vaš vzorec, ko se vam to ponavlja, bi lahko rekli, da vas privlačijo oz. se zaljubite v moške, ki vam naklonjenosti ne vračajo. Na nek način pa vam takšno nezavedno vedenje tudi onemogoča resno vezo, kar lahko npr. pomeni tudi, da si na nekem nezavednem nivoju tesne zveze niti ne želite oz. vas jo je strah. Ali pa vam je takšen vzorec, ko vas nekdo zavrača, domač in zato nezavedno vztrajate v njem pa čeprav vam to uničuje kvaliteto življenja. Možnosti je več, ampak samo vi boste lahko pri sebi ugotovili kakšni razlogi tičijo za dogodki v vašem življenju.

Pravi “bo prišel” takrat, ko boste pri sebi pripravljeni.

S prijaznimi pozdravi,
Miha Štrukelj

Mag. Miha Štrukelj, Psihoanalitični psihoterapevt v Ljubljani, Link: Psihoterapija Štrukelj

New Report

Close