Najdi forum

prosim za pomoč

Lepo pozdravljeni

Lepo prosim za kaksen odgovor, da vem kam se obrniti po pomoč.
Sem 37 letni fant, športnik 20 let, pri 33 prenehal z aktivnim športom, se seveda zredil ( imam kaksnih 20kg preveč ), neredna prehrana ter preveč piva ( vsaj 5krat na teden po 3 do 4 na dan da se sprostim….vem da ni izgovor ampak sm padel v ta kolo, ker sm se pa tudi čisto normalno počutil ko sm bil vinjen ( ni to zanimivo ) ….Sedaj mesec hodim vsak dan po 5 km, ne pijem alkohola , mogoče kakšen deci vina 1krat na teden, probam normalno jest, vsaj 3 krat na dan .
Kar je pa največji problem je pa počutje in črne misli …..Ne morem nikamor z avtom in preživeti čas v naravi z družino, ker se mi vrti, mislim da me bo pobralo …in to z dneva v dan ….probam pozitivno razmisljati ampak me spet preseneti …..pritisk si redno merim 140/90, utripa mam cca 90 …..
večkrat me boli trebuh( ampak močna bolečina ki preneha , samo zgornji del tam ko se zacne prsni koš ….ampak to ni velikokrat
ne vem več, po moje bi rabil kakega dobrega psihiatra …….
Vem imel sm slab nacin zivljenja, ampak ga resnicno probam postaviti v red.

Vem da sem napisal skropucalo, ampak sem hotel dati vse v eno sporočilo. Upam da mi kdo odgovori …..
NAjlepša hvala in lep pozdrav

Pozdravljeni,

slabe navade – alkohol, neredna prehrana ste zamenjal z bolj zdravim življenjem. Kar je pozitiven korak naprej. Pravijo, da je alkohol najbolj razširjen antidepresiv. Namreč, kot ste že sami opazili, se lahko po zaužitju alkohola počutite bolje, vendar na dolgi rok to ni način kako se soočiti s svojimi bremeni. Alkohol namreč sčasoma povzroči še več telesnih in psihičnih težav.

Opisujete simptome – črne misli, vrtenje v glavi, boleč trebuh, ki so lahko posledica slabšega psihičnega stanja. V vsakem primeru je dobro, da pri zdravniku preverite ali gre pri vaših težavah za telesne vzroke.

V primeru, da gre za psihične težave vam priporočam, da si poiščete psihoterapevtsko pomoč. Namreč, razlogi, ki vam povzročajo težave so lahko skriti globoko v vas, v vašem nezavednem (podzavesti). To pomeni, da v tem trenutku do njih nimate dostopa, vam se pa vsebina iz podzavesti posredno pojavlja v obliki simptomov in vas na ta način, kot lučka na armaturni plošči, opozarja na skrite težave pod pokrovom motorja. Torej, ne gre se zgolj za zavestno odločitev za spremembo življenjskega sloga z boljšimi navadami, ampak za globlje psihične vsebine, ki nam onemogočajo dosego tega cilja – da bi, kot pravite, svoje življenje spravili v red ali bili zadovoljni, mirni, telesno zdravi ipd.

Druga ali vzporedna možnost je obisk pri psihiatru, ki vam bo morda predpisal psihofarmake, zdravila, ki lahko zmanjšajo simptome, vendar na dolgi rok ne bodo razrešili vaših težav. V primeru, da čutite močne stiske in ob vsakodnevnem življenju čutite veliko trpljenja, pa vam poleg psihoterapevta priporočam tudi obisk psihiatra.

S prijaznimi pozdravi,
Miha Štrukelj

Mag. Miha Štrukelj, Psihoanalitični psihoterapevt v Ljubljani, Link: Psihoterapija Štrukelj

New Report

Close