Najdi forum

Samozadovoljevanje

Ali je motnja, da se moški ne more samozadovoljevati od pozne adolescence dalje, sicer pa je v spolňosti z žensko vse ok, pogosta? Kar skušam dobiti na spletu ne pridem nikamor. Noben specifičen dogodek ni temu botroval, a gre očitno za nek odnos do sebe. Kaj je temu lahko vzrok in kaj taka oseba potrebuje, da to stanje preseže? Ali gre za zavračanje sebe?
Pri osebi gre sicer za precej globok izogibajoč stil navezanosti (zapustitev matere v otroštvu).

Pozdravljeni,

če vas prav razumem opisujete situacijo, kjer se moški ne more samozadovoljevati v spolnosti z žensko pa je vse OK? Zdi se mi malo nenavadno. Velikokrat je ravno obratno, ko se oseba lahko samozadovoljuje, vendar ne zmore vzpostaviti seksualnega odnosa oz. predvsem intimnega odnosa z drugo osebo.

S prijaznimi pozdravi,
Miha Štrukelj

Mag. Miha Štrukelj, Psihoanalitični psihoterapevt v Ljubljani, Link: Psihoterapija Štrukelj

Pozdravljeni, tudi sama sem prebrala podobno na spletu, da je bolj običajna ta – druga situacija. Vendar ne, v “moji” situaciji je dejansko tako, da ima oseba težave s samozadovoljevanjem, v spolnosti pa ne. Vendar…
Po prebiranju različnih tematik, je nekako najbolj sovpadla s situacijo “spolna anoreksija”. Termin sicer uporabljajo za malce drugačno vedenje, po nekem avtorju pa je bila razlaga drugačna in je najbolje ujela s situacijo katero poznam. Gre za tako močno željo po samokontroli, da se oseba ne more samozadovoljevati in sebi odžira prijetno, nujno aktivnost. Dejanski spolni odnos pa je usmerjen predvsem na “sexualne pohode”, nekako tako kot bulimija, da se potrem nažre spolnosti v nekem kratkem obdobju. Zato sem sprva menila, da je v spolnosti z žensko vse ok. A v bistvu ni. V bistvu gre za “prenažiranja”. V kratkem času, na dopustu, si privošči veliko spolnih partnerk.

nova
Uredništvo priporoča

Pozdravljeni,

razlogov za takšno vedenje je lahko več in so globoko zasidrani. Tudi če bi vedeli točen razlog ali vse možne razloge, bi za izboljšanje potrebovali večletno poglobljeno delo na sebi.

Glede na to, da ste v odnosu s to osebo, ki jo opisujete, si predstavljam, da imate tudi svoje razloge, da pišete. Bi želeli napisati kaj več o tem kako na vas vpliva ta odnos?

Z lepimi pozdravi,
Miha Štrukelj

Mag. Miha Štrukelj, Psihoanalitični psihoterapevt v Ljubljani, Link: Psihoterapija Štrukelj

Nisem več. Začele so se drame, skrivnostnosti, dvoumni stavki, stalna zaposlenost, brez časa za naju… naenkrat sem bila z odnosom preokupirana, zavzemal mi je precejšen del dneva in sem odšla. Ekstremna Izogibajoča navezanost z njegove strani, z moje strani pa se je kazala anksiozna. Postajala sem kar skrajna, nikoli prej taka.
Kemija je bilo edino lepilo. Brez pričakovanj, da se bo razvilo v kaj trajnega. A tudi tako ni šlo.

New Report

Close