Najdi forum

prosim za nasvete

Ne vem več,kaj naj še naredim,Moja 17 letna hči mi večkrat reče,da ne bi šla v šolo,da se v šoli počuti utesnjeno in se gre večkrat zjokat na wc. V šoli ima dobre ocene,s sošolci se razume.
Pravi,da je med odmori najraje sama,ampak je redko,ker veliko sošolcev pride k njej,da jim kaj razloži.Kot da, bo vsak čas imela paničen napad,postane rdeča v obraz in se počuti občasno,kot,da ji pojenja sapa.Ven noče hoditi,gleda tv in telefon,pa čeprav jo prijatelji vabijo,da naj pride vsaj na kak sprehod.
Mi lahko svetujete kam se naj obrnem po pomoč,nasvet,,ker res ne vem več,kako ji pomagati.Postajam vedno bolj nervozna,ker se čutim,da nisem dobra mama zaradi vsega tega. Ali ima tudi kdo od vaših otrok take probleme,Hvala za vaše mišljenje,nasvete,,,,Lep pozdrav.

Če traja to že dlje časa, poišči pomoč (po mojem psihiater, dobi napotnico preko osebnega zdravnika), ker glede na opisano, ima hči resne težave. Kot opisuješ, sklepam, da to ni problem osebnosti ali nesocialnosti (saj se drugi želijo družiti z njo), ampak ima neke druge, hude strahove oz. stiske. Lahko je depresija, kakšna fobija, lahko shizofrenija. Pomagaj ji. In ne, nisi slaba mama, to se pač dogaja, tako kot dobijo eni sladkorno, dobijo drugi neravnovesje kemičnih prenašalcev v možganih.

Hčerka ima očitno veliko stisko in ne ve kako “zbežati” ali se z njo soočati.
Nujno in takoj potrebuje pomoč strokovnjaka … ne čakaj na jutri, da ne bo prepozno.

Vprašanje lahko postaviš tudi na forum Vaš link ali na stran za pomoč najstnikom Vaš link

Vaš link
Vaš link

New Report

Close