Najdi forum

Spoštovani,

pišem vam, ker se mi je nekaj dni nazaj zgodila nenavadna situacija in nekaj dneven jok ter zapiranje vase.
Naj povem, da sem v partnerstvu srečna, prav tako v službi, načrtujeva otroka, ampak bolj kot se o otroku pogovarjava, bolj me grabi panika. Da ne bo pomote, otroka si želim.
Razmišljala sem, če je morda težava v tem…moja mama je bila pred mojim rojstvom poročena z moškim, rodil se jima je moj polbrat, po bratovem prvem rojstnem dnevu, je odšel z drugo. Mama je bila sama, dokler ni spoznala mojega očeta. Prav tako se je ta zakon 2 meseca po mojem rojstvu končal, saj je oče začel piti, pretepati, mama je zahtevala ločitev. Za mene je moja mama sveta, najboljše prijateljica, vse. Do 12 leta sem ga morala obiskovati, potem pa k njemu nisem nikoli več šla, ker sem ga enostavno sovražila, saj je bil ob vsakem mojem obisku pijan, je pa sedaj že 13 let pokojen. Priznam, njemu nisem nikoli odpustila.
Moj partner je krasen, ljubeč, izredno čustven, ne pije, sploh nimam podlage, da bi se s tem obremenjevala in si delala scenarije, pa vendar….
Je mogoče, da me je sedaj tako strah, da bi se podobno zgodilo meni oziroma v čem sedaj takšen problem pri meni in blokade?
Ali je možno, da je to le strah pred neko izgubo nadzora? Sem velika perfekcionistka, vse imam rada pod kontrolo, v nosečnosti pa te res ne moreš imeti, saj stvari lahko potekajo po svoje.
Hvaležna vam bom za pomoč in nasvet.
Prijazen pozdrav.

Pozdravljeni,

glede na vaše težke izkušnje je možno sicer sklepati, da so ti dogodki in vaše osebne značilnosti povezani z vašim trenutnim počutjem in čutenjem. Vendar si predstavljam, da tudi vaše logično razumevanje zakaj se tako počutite, ne bo spremenilo vašega čutenja?Ponavadi razumevanje od kod izhajajo naše težave, čustveno ne pomaga razrešiti našega konflikta ali travme, ki povzroča(ta) razne simptome. Je pa nedvomno pomembno, da ju (konflikt ali travmo) lahko na nek način čustveno predelamo ali razrešimo. Psihoterapija nam lahko pomaga pri raziskovanju sebe in predelavi naših notranjih vsebin ter, nadvse pomembno, razkrivanju našega nezavednega, v katerem se skriva marsikatera naša težava za slabše počutje.

Ali partnerju zaupate svoje strahove glede načrtovanja otroka? Se lahko o tem skupaj pogovarjata?

S prijaznimi pozdravi,
Miha Štrukelj

Mag. Miha Štrukelj, Psihoanalitični psihoterapevt v Ljubljani, Link: Psihoterapija Štrukelj

Ponovno pozdravljeni,

v času od mojega prvega posredovanega sem si razčistila glavo, razjasnila stvari…se pa dogaja prava drama z mojo mamo.
Namreč, avgusta se poročiva in tega moja mama očitno nikakor ne more sprejeti. Nekaj dni nazaj je vpričo mene in partnerja pričela s stavki, da mi bo partner vse vzel, če bova šla narazen, da naj ji ne pametujeva, da njej je bivši še igrače štel ob ločitvi, da njej se zdi poroka brez veze, kdo danes to še sploh počne itd….bila sva šokirana, predvsem jaz, ki sem do sedaj imela z mamo dober odnos. Razložila sva ji, da kar sem sama ustvarila pred vezo, ne more nihče vzeti, partner se je še ponudil, da če jo skrbi glede tega, da greva k notarju in podpiše, da je stanovanje moje.
Potem sem jo nekaj dni pustila, da se malo ohladi, je sicer naredila prvi korak, mi je poslala sporočilo, zakaj se ji nič ne oglasim. Sem ji razložila zakaj sem bila užaljena, in odgovori da se je samo hecala in da je sedaj ona razočarana, ker sva vse vzela tako zares in da mora razmisliti kako bo sedaj z mano nadaljevala v bodoče.
Sploh ne razumem, kako je mogoče da se to dogaja. Popolnoma se je spremenila po tem, ko sva se odločila za poroko.
Razumem njene slabe izkušnje, ampak se bom ozirala kaj ona pravi, se lahko samo zaprem med 4 stene. Razočarana sem, ker nimam edine podpore v družini.
Hvaležna bom za vaše mnenje.
Prijazen pozdrav.

nova
Uredništvo priporoča

Pozdravljeni,

verjamem, da si želite več mamine podpore, ampak očitno je ne zmore. Morda je njej težko, da se boste poročili in ustvarili svojo družino ter jo skrbi kako bo to spremenilo vajin odnos? Gre za njeno težavo, da vas ne zmore spustiti po svoje, po drugi strani pa lahko situacijo sodi po svojih negativnih izkušnjah, kar pa seveda ne pomeni, da boste imeli vi isto izkušnjo.

S prijaznimi podravi,
Miha Štrukelj

Mag. Miha Štrukelj, Psihoanalitični psihoterapevt v Ljubljani, Link: Psihoterapija Štrukelj

New Report

Close