Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Psihologija in psihiatrija Psihoterapija Kako naj se resim stiske povezane s partnerjem?

Kako naj se resim stiske povezane s partnerjem?

Dejstvo je, da imam najboljsega partnerja na svetu! Skupaj sva ze 9 let in v tem casu sva postala najboljsa partnerja, prijatelja, zaupnika. Je moja opora, moja skala in brez njega si zivljenja enostavno ne predstavljam.

Ze 5 let ziviva skupaj, obozujem tudi njegovo razsirjeno druzino, tast in tasca me imata rada in tudi jaz njiju.

Ze nekaj casa pa opazam, da se me obcasno loteva obcutek, da me partner ne privlaci vec (vcasih me se vedno, odvisno od situacije). Ta ugotovitev me spravlja v veliko stisko. Sem zelo zelo zmedena, saj me potem vcasih zopet zacne privlaciti, ampak tista obdobja vmes pa so naravnost peklenska. O tem toliko razmisljam, da me spravlja v obup in se ze skoraj prepricam, da morda zaradi tega nisva za skupaj, ce me ne privlaci. Misel, da bi ga zaradi tega zapustila me spravlja se v vecji obup in stisko, zapadem v pravo depresijo. Partnerja ljubim bolj kot vse na svetu, zakaj se mi to dogaja? Kako naj se resim teha obcutka, ker to ne skoduje samo meni ampak tudi najini zvezi, saj se ob teh obcutkih tudi nekoliko distanciram od partnerja in ga zavracam v spolnosti.

Prosim, pomagajte mi najti svetlo pot iz tega, ker sem na koncu z zivci in cedaje vec jokam.

Pozdravljeni,

kolikor vas slišim čutite dvojno – včasih vas partner privlači, včasih ne. Kdaj in kako opažate to nihanje? So kakšni sprožilci, ki vam povzročijo spremembo čutenja? Kaj čutite do njega v enem in drugem stanju?

Očitno so neki vzroki, ki vam povzročajo ta nihanja, vendar izhajajo iz podzavesti in še ne veste zakaj in čemu je tako.

S prijaznimi pozdravi,
Miha Štrukelj

Mag. Miha Štrukelj, Psihoanalitični psihoterapevt v Ljubljani, Link: Psihoterapija Štrukelj

New Report

Close