Najdi forum

Je to res psiha?

Pozdravljeni.

Grozno mi je, ker ne morem verjeti, da bi to lahko bila psiha. V glavnem celo zivljenje me ze skrbi za zdravje. Kot hipohonder. Zacutim en simptom in ze najhuje bolana. Imela sem prav obdobja,ko me je bilo strah raka, potem pa kapi. To dvoje … v bistvu smrti. Pri 20 letih dobila migrenske napade z avro. Niso pogosti, so nekje 3x letno … zacelo pa se je,ko sem jemala kontracepcijo. V tistem casu se je potem tudi zgodil panicni napad ali kaj .. zacutila sem.boleco levo roko, nato pa slabost iz zelodca v glavo kot da bom padla v nezavest. Bledica, mrzel pot, tresenje ki ga nisem uspela umiriti in hitrp bitje. Po kaki uri sem bila ok, nisem sla do zdravnika, sem pa bila na urgenci ampak tik preden sem sla not, je vse minilo. Skrbi me, da sem kje prezivela lazjo pljucno embolijo. No, sla sem potem na pregled srca ekg, uz, to sem delala ene 5x, thdi holter in obremenitveni test. Vse bp. Veliko sem prebrala, da bi naj za migrene z avro, bila lrova luknjica, pfo v srcu … placala sem si preiskave in torej se to opravila. Tam pa se res izkaze, da imam to luknjo. Ne znam povedati kaksen sok sem dozivela. Nato po nekaj dnevih, sem dobila cudne simptome, se vedno trdim, da od psihe niso bili ampak od tiste fizioloske pomesane z nekaj mehurcki. Prezivljala sem hudo tezke trenutke, iz sekunde v sekundo sem mislila, da bom umrla. Ne pretiravam, ampak simptomi so si sledili zaporedoma kot je to pri dekompresijki bolezni. Sem bila tudi zelo pogosto na urgenci. Dva zdravnika sta rekla, da bi teoreticno to bilo mozno, da je bilo to krivo, torej lot zracni embolizem, je pa prislo do absorbcije.
Grozljivo obdobje. V tem obdobju sem zanosila in sem se.potem super pocutila v.nosecnosti. te probleme sem potlacila. Po porodu normalno vse, razen zacelo se je, da sem obcutila pogoste ekstrasistole, stiskanje, omotico … nic nismo spali eno leto in je to bil verjetno razlog.
Sedaj pa se mi je zacelo spet pojavljati stiskanje. Predvsem na sredini prsnega kosa oz zelodec kot da ti nekdo sedi gor pa ne mores vdihniti. Par minut traja. Rtg, spirometrija, ekg vredu … pred pol leta opravljen uz ponovmo. Vse ok. Vedno.bolj pogosto je stiskanje. Ne vem ali je lah zelodec, psiha, hrbtenica. Imam tud kifoakoliozo. Kaj naj

Pozdravljeni,

glede na to kar berem, je videti, da gre pri večini vaših težav za psihične vzroke. Torej hipohondrija (kot anksioznost), panični napadi in psihosomatika – gre za tipične simptome, ki kažejo na psihične težave.

Pišite zgolj o svojih simptomih, kako pa doživljate vaše življenje? Kaj se je dogajalo pri dvajsetih letih? Kaj se vam zdaj dogaja? S kakšnimi težavami se soočate?

Poglobljena psihoterapevtska obravnava bi vam lahko pomagala, da bi prišli v globlji stik s seboj, s svojimi čustvi in spomini, ter, da bi razreševali notranje konflikte ali travme, ki vam po vsej verjetnosti te težave tudi povzročajo. Seveda pa je to obraten proces od potlačevanja, ki, kot pravite, ste se ga že posluževali. Po izkušnjah v moji psihoterapevtski praksi se simptomi v večini primerov dokaj hitro umaknejo. Saj, ko ljudje začnemo govoriti o sebi in svojem življenju ter začnemo brskati po sebi, se zmanjša bolezenski pritisk, ki se kaže v simptomih. Če pa zgolj pogledamo stran in nadaljujemo s svojim življenjem na isti način pa se žal simptomi lahko še poslabšajo.

S prijaznimi pozdravi,
Miha Štrukelj

Mag. Miha Štrukelj, Psihoanalitični psihoterapevt v Ljubljani, Link: Psihoterapija Štrukelj

New Report

Close