Najdi forum

Pozdravljeni,
Moje vprašanje ni tako pomembno kot ostala na vašem forumu.
Že dalj časa opažam, da sem v družbi napeta, nesproščena, težko se pogovarjam. Pri sebi opažam, da se mi potijo dlani, zardevam in podobno. Prišla sem na novo delovno mesto, zato mi je razlog poznan. Je pa moteče, ker zaradi sramezljivosti ne zmorem biti zbrana. Težje je pri moških sodelavcih. Podobno se mi dogaja, ko peljem hčerko v glasbeno šolo na uro kitare, navadno sem kar z njo tam. Z učiteljem ne zmorem komunicirati in sem najbrž zelo čudna za videt. Najbrž je tudi učitelju nerodno, ko me vidi takšno, kajti opažam, da se ves čas z roko dotika vratu tako, da seže čisto na hrbtno stran vratu. To počnem tudi sama, ko mi je nerodno. Je zelo neprijetno in ne želim si več biti tako sramežljiva. Očitno moja nesposobnost govora vpliva tudi na ostale, ki so v tistem trenutku ob meni. Naj se omenim, da si zaradi tesnobe med pogovori pogosto dotikam las in pramen las med prsti obračam in navijam na kazalec. Ne morem kontrolirati tega početja. Neprijetno je predvsem v družbi tega učitelja in sodelavcev. Med ženskami se lažje sprostim, morda tudi zato, ker nisem začutila, da bi moja tesnoba vplivala na njih. Na moške pa kar precej vpliva.
Naj se omenim, da me nihče od sodelavcev ne privlači, da bi zaradi tega bila napeta. Mogoče sem majhno privlačnost začutila do učitelja kitare, vendar ni sploh omembe vredno. Samo iščem možnosti zakaj se mi to dogaja. Od vedno imam težave s sramezljivostjo, so pa sedaj zelo potencirane.
Ne znam si pomagati.
Prosim za mnenje.
Ni pa nič nujnega v primerjavi s tem, kar vam pišejo drugi.
Lep pozdrav. Viki.

Pozdravljeni,

Iz vašega sporočila mi še posebej izstopa začetek in konec – da poudarjate nepomembnost vašega sporočila. Ne glede na to kakšna je vaša težava, je pomembno le to, da za vas predstavlja stisko. To je pomembno merilo.

Še posebej ob moških doživljate nesproščenost in sramežljivost. Si težko predstavljam, da vaša tesnoba še posebej vpliva zgolj na moške. Morda pa se ob moških počutite bolj nesproščeno predvsem zaradi vašega doživljanja moških?

Bi bilo kaj takega, če bi čutili privlačnost do kakšnega moškega? Kakšen imate odnos do moških?

S prijaznimi pozdravi,
Miha Štrukelj

Mag. Miha Štrukelj, Psihoanalitični psihoterapevt v Ljubljani, Link: Psihoterapija Štrukelj

New Report

Close