Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Psihologija in psihiatrija Psihoterapija Tezave s koncentracijo in pozabljivost

Tezave s koncentracijo in pozabljivost

Pozdravljeni.
Stara sem 45 let.
Zadnje case me pesti vse pogosejsa pozabljivost. Problem je v stvareh, ki se ne smejo pozabljati. Recimo ko na kuhalno plosco dam posodo recimo za caj in pozabim na to, pac pocnem druge stvari in sele ko se vrnem v kuhinjo opazim da je ze skoraj vsa voda izparela. Danes sem dala vreti vodo, otroci so me klicali, ker so me ravno potrebovali, nato je se telefon zvonil in sem klepetala ter cez nekaj casa zavohala smrad. Iz posode je isparela vsa voda in rocka pokrovke se je ze zacela topiti. Pred enim mesecem se mi je zazgal fizol tako da sem lahko vse skupaj z loncem vred vrgla v smeti. Pred pol leta tako se eno posodo, vsa crna je bila. Bojim se, da se mi bo naslednjic zazgala kuhinja ne samo lonec.
Tezave so tudi s koncenracijo. Tezko se spoprimem z vec stvari hkrati. Le eno lahko pocnem. Ce nekaj delam, potem ne morem poslusati, ko mi nekdo nekaj govori, zmede me in postanem nervozna.
Sicer sem pozabljiva ze po naravi, od nekdaj, taksna sta tudi moja brata. Mi vedno nekaj nekje pozabimo. Ali kljuce ali jopico, vrecko, deznik,… Vendar sem sama pri sebi opazila da se mi zadnje leto dogaja prevec pozabljivosti.
Zanima me ali je mozno da se mi nekaj dogaja v glavi, neko bolezensko stanje. Bi mogla iti zdravniku ali bi si lahko pomagala drugace. Recimo tablete, vitamini, trening koncetracije, nove navade,… Kaj mi svetujete?
Hvala za odgovore.

Lepo pozdravljena,

lahko gre za demenco…se cam je v zadnjem obdobju kaj posebnega dogajalo? Kaksen poseben stres? Obiscite osebnega zdravnika in mu zaupajte, kaj se vam dogaja.

Hvala in vse dobro;

New Report

Close