Najdi forum

Kje poiskati pomoč?

Pozdravljeni, že več mesecev sem v psihični stiski in gre kljub vmesnim “boljšim” obdobjem vedno na slabše. Res bi rada poiskala psihoterapevtsko pomoč, a si ne želim, da bi moji starši to izvedeli (nisem še polnoletna). Sem dijakinja iz Kranja. Zanima me, kje bi lahko poiskala pomoč in kakšni so stroški?
Najlepša hvala za odgovor, anonimka

Pozdravljeni,

v primeru, da ste stari vsaj 15 let si lahko brez vednosti staršev poiščete medicinsko in psihoterapevtsko pomoč. Sicer se sprašujem kakšen imate razlog, da staršem ne bi povedali? Če je le možno in lahko od staršev pričakujete podporo, potem je smiselno, da jim poveste kaj vas teži. Kljub vsemu ste še mladoletnica, ki rabi pomoč in starši so tisti, ki nam lahko pomagajo, ko nam je težko.

V primeru, da ne morete ali izrecno nočete vplesti staršev pa vam predlagam, da se pogovorite s kakšnim strokovnim delavcem (socialna delavka, psihologinja v šoli ipd.) in skupaj najdeta rešitve za nastale težave ali za iskanje pomoči pri psihoterapevtu/tki. Cena za srečanje (45 minut ali polno uro) so od približno 40 EUR dalje. Kar nekaj psihoterapevtov nas ponuja možnost zniževanja cene glede na finančne zmožnosti, tako, da si lahko zasebno psihoterapijo privošči praktično vsak.

V vsakem primeru ste dobrodošli, da napišete kaj več o svojih težavah.

S prijaznimi pozdravi,
Miha Štrukelj

Mag. Miha Štrukelj, Psihoanalitični psihoterapevt v Ljubljani, Link: Psihoterapija Štrukelj

New Report

Close