Najdi forum

Spoštovani,

s fantom sem v zvezi dobro leto dni. Razočaral me je že tisočkrat in še kar vztrajam. Temu fantu bi se lahko dalo ime “problem”. Zase bi lahko rekla, da sem mirne narave, nekonfilktna itd. On pa čisto nasprotje. Ves čas mi govori, da sem “mehka”, labilna jaz pa njemu, da mi žre energijo. Skratka občutek imam, da si me v celoti želi podrediti in ko se mu uprem kar eksplodira. Tega fanta imam rada sicer ne vem zakaj, sprašujem pa se če imam rada sebe, da si vse to dopuščam? Vsakič si najdem fanta, ki je problematičen. Zakaj to privlačim oz. zakaj se zaljubim v take? Kako zbrati moči, da me njegove žalitve ne ganejo in zaključiti tak odnos ter se ne zapletati več s takimi moškimi? Trpim v sebi zelo trpim in se bojim, da bom padla v depresijo. Pogovor z njim ne zaleže, saj sem vedno jaz za vse kriva in se močno razjezi čeprav začnem pogovor na miren in spoštljiv način.

Hvala.

Pozdravljeni,

kolikor vas slišim vam to razmerje ne ustreza, vendar v tem še kar vztrajate. Ne veste zakaj ga imate rada. Vas kaj zadržuje, da bi takšno razmerje, kjer trpite, zaključili?

V odnosih si nemalokrat najdemo partnerje, ki zaigrajo na podobne, že nam znane, rane iz naše preteklosti. Ravno zato velikokrat najdemo podobne partnerje, saj podzavestno silimo v takšne odnose, kjer ponavljamo našo bolečino. Ozaveščanje in predelava takšnih dogodkov nam pomaga, da si v prihodnosti najdemo bolj primerne partnerje. Za to pa je priporočljiv poglobljen proces s tretjo osebo – strokovnjakom psihoterapevtom ali psihoterapevtko.

S prijaznimi pozdravi,
Miha Štrukelj

Mag. Miha Štrukelj, Psihoanalitični psihoterapevt v Ljubljani, Link: Psihoterapija Štrukelj

New Report

Close