Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Psihologija in psihiatrija Psihoterapija Zaskrbljenost zaradi mojega telesa in počutja

Zaskrbljenost zaradi mojega telesa in počutja

Pozdravljeni,

Star sem 26 let. V srednji šoli sem opazil, da se mi telo ne razvija kot ostalim sošolcem. Zaradi tega sem se začel počutiti zelo depresivno in redno mislil samomorilne misli. Imam občutek kot, da nikoli nisem šel skozi fazo pubertete. Nisem dobil moških potez ne glede na to da je telo raslo (se mi zdi da preveč hitro) obenem pa kot da bi imel določeno pomanjkanje hormonov kot so testosteron in ostali. Poleg tega sem odraščal brez očeta (z očimom) in mamo ki sta se prav vsak dan prerekala zaradi finančnih težav. Mama je redno posegala po alkoholu. Zdaj sem star 26 let in se že 5 let preživljam sam. Nikoli v zadnjih petih letih nisem čutil nobenega zadovoljstva, sreče. Prav tako včasih čutim hude bolečine v glavi in sklepih. Zanima me kje v Sloveniji in komu bi lahko v živo predstavil svoje izzive in našel pomoč. Zelo si želim napredovati v svojem življenju ampak zaradi vsakodnevnega počutja in pomanjkanja energije ostajam v depresiji. Lepo prosim za nasvet.

Hvala in lep dan,

Peter

Lepo pozdravljen Peter,

marsikaj ste doziveli, marsikaj vas je zaznamovalo, verjetno se najmanj fizicna podoba. Kot pravite nekako ste izgubili svoj kompas…Za danasnje case ste zelo zgodaj zaceli svojo pot samostojnosti…Kaj radi pocnete? Pri cem uzivate?

Priporocam vkljucitev v psihoterapevtski proces. Za vas je dobro predelati preteklost, najti svoje pozitivne vire – ter smisel in iti preko vsega skupaj…

Lep pozdrav in vse dobro;

New Report

Close