Najdi forum

Psihoterapevt z napotnico

Pozdravljeni!

Pravkar sem dobila napotnico za psihoterapevta. Ker pa po internetu najdem samo samoplačniške ordinacije, me zanima, ali je kakšen NEzasebni psihoterapevt v okolici Kopra (če ga ni, lahko tudi v Lj.) Ali vi poznate kakšnega? Če ne, kje in kako se lahko pozanimam?

Hvala za odgovor!

Pozdravljeni,

preverite ali ste dobili napotnico za psihoterapevta ali je morda napotnica za psihologa? Kolikor je meni znano, napotnica za psihoterapevta ne obstaja, saj psihoterapija ne spada pod zdravstveno dejavnost.

S prijaznimi pozdravi,
Miha Štrukelj

Mag. Miha Štrukelj, Psihoanalitični psihoterapevt v Ljubljani, Link: Psihoterapija Štrukelj

Še v ZDA dobijo ljudje psihoterapijo plačano iz njihovega zdravstvenega zavarovanja, pri nas pa ne. Sramota. Zakaj je temu tako?

nova
Uredništvo priporoča

Nažalost vam ne znam jasno odgovoriti. To vprašanje bi bilo za pristojne/vodilne našega zdravstenega sistema. Verjetno pa gre tudi za interese farmacevtske industrije, zdravnikov in psihologov.

Lep pozdrav,
Miha Štrukelj

Mag. Miha Štrukelj, Psihoanalitični psihoterapevt v Ljubljani, Link: Psihoterapija Štrukelj

Ana si potem dobila koga v kopru? Jaz bi tudi potrebaval terapevta.

Pozdravljeni!

Glede na opisano se mi zdi, da ste dobro pristopili. Dali ste ji vedeti, da ste na voljo in v oporo. Normalno je, da je prekinitev partnerstva lahko velika izguba. Proces žalovanja v prekinjenih partnerstvih se glede intenzivnosti in po načinu žalovanja primerja tudi z žalovanjem ob smrti bližnjega. Gre za velik stres. Način in intenzivnost žalovanja je povezana tudi z našimi preteklimi izkušnjami in morebitnimi travmami, ki smo jih doživljali v zgodnjih letih življenja. Zavestno teh situacij večinoma ne povezujemo, so pa nezavedni mehanizmi tisti, ki poskrbijo za njeno spominjanje.

Kako je vaša hčerka zdaj? Upam, da je bolje. Takšne izkušnje so nedvomno izjemno težke, so pa tudi priložnosti za osebno rast. Težko je gledati svojega otroka, ki trpi, najraje bi to bolečino sami prevzeli, pa vendar je tudi to pomemben del življenja.

S prijaznimi pozdravi,
Miha Štrukelj

Mag. Miha Štrukelj, Psihoanalitični psihoterapevt v Ljubljani, Link: Psihoterapija Štrukelj

New Report

Close