Najdi forum

Že dlje časa se srečujem s čudnim občutkom v predelu čela. Kadar sem v sresu,težavah, napetosti se mi bo to najprej odrazilo v čelu kot nekakšen pritisk ali napetost ki jo spremljajo misli v katerih kaj premlevam ali se jezim.Jeza mi ta očutek še bolj poveča.Lahko bi rekla da imam vse telo od ramen navzdol popolnoma zdravo oziroma tako tudi čutim saj nikjer drugje v telesu nimam nobenih bolečin. Nimam jih tudi v glavi ampak je ravno predel čela zajet v čudno meglo ki se raskadi in misli so potem bistrejše in ta predel je po tej zbistritvi popolnoma normalen. Občutki v predelu čela me zajamejo predvsem takoj zjutraj ko vstanem in se vlečejo celo dopoldne. Po pokajeni cigareti mi je še slabše vendar tudi drugi kadijo pa ne tožijo o čem takem. Tega občutka s svojo voljo ne morem pregnati ampak mine samo po sebi. Popoldan je popolnoma drugačen od dopoldneva kar pomeni da tega občutka ni in tamo zopet se pojavi zvečet vendar ne tako intenzivno kot dopoldan. Depresijo sem nekak izključila ker se me ne loteva nobena črnogledost in ne obup. Zelo pa sumim na anksioznost pred leti sem že imela panicne napade sedaj jih nimam. Te čudno občutke mi povzročajo predvsem moje misli . Misli nosijo jezo,bes ,razočaranje…,Velike možnosti imam tudi ds srm odvisna od odnosa saj vanj vnašam čudno obnašanje saj v zvezi nisem sproščena čeprav partner ni nasilen in ne hudoben vendar me na njem kljub temu nekaj moti . Se razideva in sva ponovno skupaj ,razideva se predvsem zaradi mojih izpadov kakor on temu pravi . Najbolj v teh čelnih občutkih mi pomaga Helex je pa težava ker se ga niti deset dni ne upam jemati vsaj toliko da pridem malo k sebi ker se bojim navade nanj . Psihoterapije so predrage čeprav bi mi najbrž pomagale. Sem v 47 letu in me je zajel klimakterij . Nekaj teh težav pripisujem tudi prehodu v menopavzo. Drugače sem vesela in gledam svet z zanimanjem le to počutje v čelu je zadnje čase moj redni spremljevalec . V ušesih so mu že dvakrat zdravili ekcem s trakom mogoče gre za kakšno bolezen ?

Lepo pozdravljeni,

psihoterapevti sicer običajno vedno svetujemo, da se izključijo najprej fizične možnosti bolezni. Morda bi bilo dobro, da poveste o težavah vašemu zdravniku, je pa res, da sem sama takoj pomislila na anksioznost. Stranke so že povedale o takšni težavi. V kolikor ste jo že imeli, je zelo veliko možnosti…

Poiskati morate vzrok za nastale težave. Omenjala ste vaš partnerski odnos….Zakaj mislite da je tako? Kako se v tem odnosu počutite? In kako se doživljate vi? Ste srečni? V kolikor ne, kaj je vzrok?

Psihoterapevtski proces vam toplo priporočam. Poskusite poiskati, saj niste še poskusili. Poleg tega, vam morda že enkraten obisk pripomore k rešitvi.

Hvala in vse dobro;

New Report

Close