Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Psihologija in psihiatrija Psihoterapija Zakaj ne morem najti pravega partnerja ?

Zakaj ne morem najti pravega partnerja ?

Sem 25 let stara. Doslej sem spoznala neresnih fantov kr nekaj ,vendar je to blo res že hitr konec po 2-3 zmenkov .ker sem vedla da nekaj ne štima.so se zmenli in odpovedali,ali igrali so nekaj igric toplo hladno,al pa neke manipulacije.In seveda sem se zaljubila ,vendar nikoli ni bilo to ljubezen ker ni blo tudi časa ,tudi ne prava oseba .
Edina resna zveza je trajala skoraj 3 letih.in sem začela z njega ker je bil resen ,iskren ,odgovorn ,privlačen,mil,družaben in dokaj optimističen,energičen,in tudi me je zelo spoštoval in poslušal.skoraj popolnega fanta. Vendar je manjkalo podpora in razumevannje.. na začetku sem bla zelo zaljubljena v njega ,ker je bil res veliko boljši od to k sem prej spoznala in je imel vseh te lastnosti ki so bli res preveč v primerjavi z prejšnih fantje..vendar potem kadar so začele ovire ,sem vidla da se ne razumeva o pomembnih stvareh in tudi o vsakdajni .počutila sem da me ne razume ,da se ne morem hitr zmenit oz povedat k neki me prizadeni .on pa je hotu skoz povedat da jst nimam prav ,da ga on ima. To pa mi je skoz šlo na živce.in tako sem se počasi ohladila . Tudi zaradi velike odločitve v življenju ki na koncu so bli kot je on hotu ..jst sem se preveč razočarala ob tem in sem začela počutit kdaj sovražštvo do njega ,frustracije do sama sebi in sem dojela da to ni to,vendar on ni hotu sprejeti.je načeloma trmast pa me je prepričal da bo že boljš,se bo nekaj spremenilo ..in tko je prišlo do tega da sem se odločila da ga nimam rada in da je konc.
Vendar zdej se sprašujem velik stvari.
Zakaj nisem mogla imeti rada nekdo z toliko pozitivnih naštetih karakteristih ,?
Če bom v prihodnosti zmožna imeti nekdo rad zares ali je v mano kakšno težavo iz otroštva ?( oči ni podoben tega fanta ,je bil fizično in psihično nasilen ,ni iskren ,ni družaben ,ni energičen ,ni optimističen in ni imel rad zares moja mati in tudi ni znal imeti rad tudi naju,ni me nikoli podpiral ,in tudi ne razumel ).a je možno da iščem isti vzorec kot njega?in zaradi tega ne morem imeti rada tega fanta? Al pa ne morem imeti rada noben?

Lp

Pozdravljeni,

kolikor sem uspel razbrati iz vašega sporočila, ste bili z vajino zvezo zadovoljni, vendar so vas potem zmotile nekatere stvari zaradi katerih ste se odločili za razhod.

Ljudje velikokrat delujemo iz nezavednega in po naših primarnih vzorcih iz otroštva. Velikokrat si naše življenje krojimo po teh že znanih vzorcih, čeprav se v tistem trenutku ponavadi tega niti ne zavedamo. V trenutne odnose skoraj vedno nosimo sence naših primarnih odnosov, ki lahko v manjši ali večji meri vplivajo na vse naše odnose, še posebej burno na partnerske. Šele temeljitejši vpogled vase nam ponavadi razkrije ozadje naših ravnanj in odločitev. Odgovor na vaši zadnji vprašanji je lahko trdilen ali nikalen, resnico pa poznate zgolj vi.

S prijaznimi pozdravi,

Mag. Miha Štrukelj, Psihoanalitični psihoterapevt v Ljubljani, Link: Psihoterapija Štrukelj

Pozdravljeni,

Pravite da je možno da nikoli nimam rada noben?Kako naj si pomagam?
Zdej od kdaj sem šla narazen z fanta ,se počutim zelo čudno,zelo zgubljeno. Če bi vedla da je res slaba oseba ,bi kr šla brez slabe vesti. Vendar vem da je on res dobr ,počutim se krivo da ga nimam zares rada. Vendar šezmeri mi je pri srcu nekak.
Nikoli nisem se počutila tako da ne vem kaj je prav. Ni mi vseen da ga ni v mojem življenju. Pa še je tu da sem prej živela v drugo državo pri njega. Moje stvare so še tam . Počutim se kot da ne vem kje sem. A je normalno to k se mi dogaja?
In zbudijo mi se velik spomine z njega . Mi je zelo težko,prosim mi dajte kakšen nasvet.

Lp.

nova
Uredništvo priporoča

Lepo pozdravljena,

Morda ste se pa sprijaznila z njim, ker je bil kot pravite “najboljsi” do sedaj. Vendar ce se o pomembnih stvareh nista mogla dogovoriti, nista inela pomembne skupne temeljne baze za odnos.

Sedaj imate morda celo obcutke krivde, ker ste odsla…in ste morda zato zmedena. Vendar custev se ne da “kupiti”, ce jih ni…

V vsakem primeru, pa vam svetujem delo na sebi, kajti vase zivljenjske okoliscine iz primarne druzine, zagotovo obcutite na vasih ramenih. Pogovarjajte se o tem, seveda pa bi bilo za vas koristno, da bi se vkljucila v psihoterapevtski proces.

Lep pozdrav;

New Report

Close