Najdi forum

Pozdravljeni,

Stara sem 28 let. Zaenkrat brez otrok, imam službo z katero sem dokaj zadovoljna, z partnerjem se razumeva prav tako z družino. Skratka, zgodilo se ni nič posebej stresnega pa vendar bi prosila za vaše mnenje.
Posebnih zdravstvenih težav nimam ( samo nekoliko povišan holesterol kljub povsem normalni teži in polip v žolčniku). V zadnjih dveh tednih oziroma najbolj izrazito v zadnjem tednu se mi dogaja sledeče: nenadna huda slabost (bolj izrazita po hrani ampak se pojavlja čez cel dan) in špikanje pri srcu. Kar naenkrat se mi zgodi kot da bi me nekaj zbodlo pri srcu. Ker sem se tega zelo prestrasila sem se seveda “obrnila na google” in takoj našla da so to lahko znaki da se lahko kmalu pojavi srčni infarkt. Ali je možno, da se slabost in zbadanje pri srcu pojavlja kot psihični vzrok? Kot sem že rekla ne doživljam večjega stresa morda kakšne vsakodnevne skrbi katere imamo prav vsi. Sem pa opazila, da me že najmanjša stresna situacija zna zelo vznemiriti in mi srce začne zelo močno razbijati če je kaj “narobe”. Prosim za vaše mnenje. Hvala.

Pozdravljeni,

psihosomatika je zelo pogost vzrok različnih telesnih težav, v vsakem primeru pa je dobro izključiti telesne vzroke. Predlagam vam, da se oglasite pri osebnem zdravniku, ki vam bo dal nadaljne napotke. V primeru, da bodo izvidi brez posebnosti pa gre verjetno res za psihosomatiko.

Takšni simptomi se lahko pojavijo tudi zaradi neozaveščenih notranjih konfliktov ali travm in ne samo zaradi ozaveščenih. Torej bi lahko šlo za kakšne vzroke, ki se jih ne zavedate. V takem primeru je dobro raziskati kaj se skriva za vsem tem in si poiskati pomoč v globinsko usmerjeni psihoterapiji.

Glede razbijanja srca težko ocenim ali gre za preobčutljivost na stresne situacije ali ne. Lahko tudi kaj več napišete.

S prijaznimi pozdravi,

Mag. Miha Štrukelj, Psihoanalitični psihoterapevt v Ljubljani, Link: Psihoterapija Štrukelj

New Report

Close