Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Psihologija in psihiatrija Psihoterapija Vrsta psihoterapije – primerna zame?

Vrsta psihoterapije – primerna zame?

Spoštovani!

Zanima me, katera vrsta psihoterapije je najprimernejša zame.
Imam sledeče probleme:
– uradna diagnoza OKM
– vsesplošna neuspešnost na vseh življ. področjih in nesamostojnost
– velike težave v odnosih in trenutno velika osamljenost
– porazno nizka samopodoba
– strahovi, strahovi, strahovi

Hvala za odgovor. LP.

Pozdravljeni,

vse je odvisno od vaših ciljev. Imate različne simptome, ki imajo svoje vzroke. Če se želite poglobljeno lotiti vaših težav, vam priporočam eno od globinskih psihoterapij (npr. psihoanaliza), v primeru, da želite delati zgolj na zmanjšanju simptomov pa kakšno v rešitev usmerjeno terapijo (npr. vedenjsko-kognitivno). Glede na obseg težav, ki jih opisujete bi vam jaz priporočal poglobljeno obliko psihoterapije, kjer boste lahko s strokovnjakom razreševali vaše (lahko neozaveščene) notranje konflikte ali travme. Te so tisti, ki vam povzročajo simptome.

S prijaznimi pozdravi,

Mag. Miha Štrukelj, Psihoanalitični psihoterapevt v Ljubljani, Link: Psihoterapija Štrukelj

Pozdravljeni,

Nimam sicer tezav, niti obcutka da bi imela kakrsnekoli osebnostne tezave….Pa vendar. Stara sem 36 let, se nikoli v resni zvezi, no, tudi v neresni ne. Vcasih sem se s tem res zeloooo obremenjevala, Si res noro zelela nekoga, njegove blizine, obcutka da nekoga imas…da te nekdo ima…da se morda z nekom zbudis, da gres z nekom spat….leta so minevala….in jaz sem ostala samo pri zeljah…presanjala sem marsikatero noc….in se sprijaznila.

Po vseh teh letih sem uspesno samska, morda Celo na nek nacin Srecna, ne morem Pa reci da popolnoma izpopolnjena…res brez vseh izkusenj, in nekje v meni zdi sram. Da Mi niti enkrat ni uspelo. Vsaj ene noci prezivete z nekom. Vsaj kaksen enodnevni izlet v dvoje…vsaj eno darilo za rojstni dan, ali kaksen poklon, cvet…Kar Tako…Pa se nisem. Vem, tezko je razumet, in iskati razloge Zakaj?? Tezava je zmeraj bila v meni, sele zdaj to vem. Nisem Si dovolila biti ljubljena.

Se lahko to iz psiholoskega smisla kdaj spremeni, glede na to da gre za res ze Stare in zasidrane vzorce podzavesti?

Hvala da ste prebrali.

nova
Uredništvo priporoča

Pozdravljeni,

želite si partnerstva in se sprašujete kakšni bi bili razlogi, da takšnih izkušenj nimate. Zavedate se, da vzroki ležijo v vas. S seboj vedno nosimo svoje življenjske izkušnje in vzorce, ki nam ustvarjajo sedanjost. Večinoma gre za nezavedne vsebine, ki nas večkrat vodijo, čeprav je to morda težko doumeti, po vnaprej začrtani poti. Psihoterapija ponuja način, da odkrivamo svoje nezavedno in postajamo bolj ozaveščeni. Na ta način se nam odpirajo nove poti in lahko preglasijo tudi stare zasidrane vzorce. Če imate možnost, vam priporočam, da poizkusite s poglobljeno obliko psihoterapije. Verjamem, da lahko s takšnim procesom svoje življenje spremenite in ga bolj polno zaužijete, tudi na področju partnerstva.

S prijaznimi pozdravi,

Mag. Miha Štrukelj, Psihoanalitični psihoterapevt v Ljubljani, Link: Psihoterapija Štrukelj

New Report

Close