Najdi forum

Pozdravljeni!

Že več časa se spopadam s fobijo pred bruhanjem (emetofobijo), a je zadnji dve leti precej bolj intenzivna in zelo posega v moje vsakodnevno življenje. V podrobnosti na forumu ne bi šla, a sem se odločila, da bi si za to končno poiskala pomoč, saj imam občutek, da se (sploh pozimi) samo slabša in se s tem sama ne morem več spopadati.

Je v Lj kakšen psihoterapevt, ki mu je to stanje poznano in bi mi mogoče lahko pomagal, da bi se s to fobijo lažje spopadla?

Pozdravljeni,

emetofobija je vrsta fobije. Težave se lahko lotite simptomatsko, kar pomeni, da si najdete pomoč, ki bo usmerjena na odpravo oz. zmanjšanje simptoma (npr. vedenjsko-kognitivna terapija). Druga možnost je, da s poglobljeno psihoterapijo (globinsko obliko psihoterapije, npr. psihoanaliza) pridete v stik z notranjimi konflikti ali travmami, ki jih potem razrešujete. V takem primeru simptomi niso več potrebni, saj razrešite vzroke.

Zato vsaj psihoanalitični psihoterapevti nismo specializirani za različne simptome, saj so simptomi že posledica oz. opozorilo na globlje težave v človeški duševnosti, ki se skozi psihodinamiko izrazijo kot simptom.

S prijaznimi pozdravi,

Mag. Miha Štrukelj, Psihoanalitični psihoterapevt v Ljubljani, Link: Psihoterapija Štrukelj

New Report

Close