Najdi forum

ODPUSTNICA IZ PORODNIŠNICE

Zdravo,

bom kratka, da vam ne poberem preveč energije. 😉

Na odpustnicici iz porodnišnice ne razumem stavka…..”Naredim tudi ultrazvok glavice, ki pokaže le minimalno višjo ehogenost ob posteriornem rogu stranskega vertikla, sicer pa normalno strukturo možganov. KAJ TO POMENI? naknadnih napotnic za kakšne preiskave nismo nič dobili.

Mislim, da je pediatrinja UZ delala bolj zaradi mene, ker sem ves čas nekaj paničarila, drugače je novorojenček povsem zdrav. Takoj ob rojstvu, ko mi po carskem rezu ni steklo mleko je bil prisoten tremor, tretji dan ko je mleko steklo pa je tremor izzvenel, mogoče se še malenkost trese kadar imava jutranjo nego in je slečen. Naj še omenim, da ima na glavici kefal hematom. Drugače pa je miren novorojenček ki lepo spi in je.

Lepo Vas pozdravljam,
panična novopečena mamica 😉

Pozdravljeni,

najbolje bo, da se za razlago tega izvida posvetujete z zdravnico, ampak kolikor je meni slišati ne gre za nobeno posebnost. Slišim pa vas, da ste panični – vsaj navajate, da ste :). Pri paniki gre za pretiran odziv na situacijo.

Velikokrat se zgodi, da so novopečene mamice pretirano zaskrbljene in je lahko del procesa, lahko pa gre še za eno dodatno anksioznost. Ste morda imeli kakšne podobne občutke (anksioznosti) že kdaj prej?

S prijaznimi pozdravi,

Mag. Miha Štrukelj, Psihoanalitični psihoterapevt v Ljubljani, Link: Psihoterapija Štrukelj

New Report

Close