Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Psihologija in psihiatrija Psihoterapija vrtoglavica in bolečine v vratu

vrtoglavica in bolečine v vratu

Pozdravljeni

že več dni imam rahlo vrtoglavico, imel sem tudi bolečine v vratu, ki pa so že izginile. Ali je mžno, da je to posledica stresa?

Pozdravljeni,

možno je, da so to posledice stresa, dobro pa bi bilo, da obiščete osebnega zdravnika in izključite morebitne druge vzroke.

S prijaznimi pozdravi,

Mag. Miha Štrukelj, Psihoanalitični psihoterapevt v Ljubljani, Link: Psihoterapija Štrukelj

Pozdravljeni, spet jaz. Sicer zdrav, vendar pa imam prepogosto stresna obdobja, preveč se obremenjujem, kar se potem izraža na različne načine.

Moj trenutni problem je sledeč: včeraj me je začelo rahlo tiščati v križu, sledilo je zbadanje po živcih v nogah. Sedaj pa imam v nogah občutek teže v nogah. Ko eno nogo dvignem, čutim, da mi jo kar pritiska k tlom, kot da bi imel skalo notri. V vsem tem času nisem imel posebej hudih bolečin. Zanima me, ali je tudi to možna posledica stresa.

nova
Uredništvo priporoča

Pozdravljeni,

takšne telesne težave (tiščanje, občutek teže,…) in pretirano obremenjevanje so lahko posledica psihičnih težav, stres pa je lahko sprožilec oz. težave še poslabša. Če imate voljo in možnost, vam priporočam, da poizkusite s psihoterapijo in tam podrobneje raziščete svoj notranji svet.

S prijaznimi pozdravi,

Mag. Miha Štrukelj, Psihoanalitični psihoterapevt v Ljubljani, Link: Psihoterapija Štrukelj

New Report

Close