Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Psihologija in psihiatrija Psihoterapija Terapija za psihičnega nasilneža

Terapija za psihičnega nasilneža

Pozdravljeni! Doma imam psihično nasilnega moža. Vsak dan imamo kričanje, ukazovanje, izsiljevanje, kreganje za nepomembne stvari. Karkoli naredimo, ni prav, ali bi lahko bilo boljše, ali prej narejeno, ali pa zna sam bolje narediti. Skratka, nevzdržno! Nočem, da bosta otroka odrasla z mislijo, da je to normalno! Sama ne grem nikamor, ker se ne izplača. Svojih stvari, hobijev, praktično nimam, ker se moram stalno pogajati in zagovarjati in se mi s tem ne da več izgubljati energije. No, da ne bom dolgovezila….pred kratkim mi je nek absurden dogodek dokončno dvignil pokrov in odločila sem se, da imam dovolj. Ostala sem zavoljo hčerke, ki me je prosila naj se ne selimo (ker smo ravno na novo preseljeni), vendar sem možu rekla, da ostajam samo pod pogojem, da poišče pomoč. Seveda se je strinjal, samo zato, da ne odidemo, vendar bi vseeno rada izkoristila priložnost in našla ZARES DOBREGA PSIHOTERAPEVTA, ki bi res znal pomagati. Stvar je namreč v tem, da smo pred leti že iskali pomoč pri družinski terapevtki in jaz sem bila popolnoma razočarana. Tam je bil prijazen, razumen, ves pripravljen na vsak izziv, terapevtka ga ni spregledala. Delala je na tem, da se naučiva komunicirati, vendar s človekom ki znori za vsako malenkost, ne moreš normalno komunicirati. Jaz sem norela, ker je tam igral vlogo in ni pokazal prave plati. Seveda sem bila jaz videti vsakič vznemirjena in jezna. Tudi jaz imam napake, vsi jih imamo. Vendar to kar počne moj mož, ni normalno in tega nihče ne ve, razen nas doma. Prosim za številko ali kontakt od nekoga z izkušnjami, ki mu bo znal priti do živega. To sem iskala že v ženski svetovalnici, vendar so tam bolj usmerjeni za pomoč ženskam, da si izborijo nazaj življenje. Niso mi znali povedati za nobenega terapevta. To je njegova in moja zadnja priložnost. Hvala in lep pozdrav!

Pozdravljeni,

iščete individualnega ali partnerskega psihoterapevta?

Pomembno je izpostaviti, da psihoterapija ne bo uspešna, če vaš partner ni pripravljen na spremembo. Psihoterapevt človeka ne more spremeniti, ampak se ta lahko spremeni le sam, skozi poglobljeno osebno izkušnjo. V primeru, da je vaš partner pripravljen delati na sebi, mu priporočam globinsko obliko psihoterapije (npr. psihoanalizo). Dobro bi bilo, da pomoč za sebe izbere sam.

S prijaznimi pozdravi,

Mag. Miha Štrukelj, Psihoanalitični psihoterapevt v Ljubljani, Link: Psihoterapija Štrukelj

New Report

Close