Najdi forum

Pozdravljeni!

Imam malo nenavadno vprašanje, ki pa me muči že nekaj časa. Stara sem 17 let in eno leto sem, na pobudo zdravnika, obiskovala psihologa. Po mnenji znancev pa to pomeni, da se nikakor ne bom mogla zaposliti. Namreč, delodajalci najprej preverijo zdravniško kartoteko, v kateri je zabeleženo, da sem obiskovala psihologa, prav tako pa tudi pisno pojasnilo o moji depresiji, anksioznosti, in težavam z zaupanjem, ki sem ga dobila za namen podaljšanja napotnice. Sem zaradi tega res manj zaposljiva? Je to res še vedno tako velika tabu tema?

Pozdravljeni,

delodajalec nima pravice vpogleda v kartoteko oz. zdravstveno stanje svojega delavca. Pooblaščeni zdravnik medicine po opravljenem zdravstvenem pregledu posreduje delodajalcu zdravniško spričevalo, ki lahko vsebuje le ugotovitev, ali posamezen delavec izpolnjuje zdravstvene zahteve za določeno delo v delovnem procesu ali ne. Ljudje se soočamo s psihičnimi težavami v različnih obdobjih svojega življenja in to je popolnoma normalno. To še ne pomeni, da smo manj zaposljivi oziroma, da bi zaradi tega zdravnik medicine podal tako mnenje.

S prijaznimi pozdravi,

Mag. Miha Štrukelj, Psihoanalitični psihoterapevt v Ljubljani, Link: Psihoterapija Štrukelj

New Report

Close