Najdi forum

Letos sem se odločila za psihoterapijo, saj jo zares potrebujem. Potrebujem energijo, da bi zmogla voziti življenje naprej in da bi bila pri delu doma bolj učinkovita. Težava je v tem, da mi patrner odhod na psihoterapijo ovira oziroma mi prikrito tega ne dovoli. Vsakokrat, ko sem bila naročena, se je zgodilo nekaj, da doma nisem mogla kar zapustiti in oditi, saj sem se ustrašila za otroka. Zanima me, če se to dogaja še komu in kako situacijo rešujete?
Težava je namreč v tem, da se mi ne upa odkrito povedati, da tega ne želi (ne vem zakaj ne, morda strah ali strah pred stigmo), posredno je najbrž tudi denar, a koristila bi izključno lasten denar, on tudi svojega koristi za cigarete pa ga pri tem ne oviram.
Vesela bom vsakega nasveta, hvala.

Pozdravljeni,

slišim vas v tem, da si želite iti na psihoterapijo in čutite, da bi vam lahko pomagala. Partner vas pri tem prikrito zavira. Kako to zgleda? Sta se o tem kaj pogovarjala? Ste pomislili na kakšno rešitev?

S prijaznimi pozdravi,

Mag. Miha Štrukelj, Psihoanalitični psihoterapevt v Ljubljani, Link: Psihoterapija Štrukelj

Spostovani, moja tezave so negativne obsesivne misli, ki se jih nikakor ne morem znebiti. Pred leti sem imel nezasciten spolni odnos. Na sreco se je vse koncalo super. Po prebiranju literature sem seveda naletel na okuzbo s hiv. Zaradi moje narave hipohonderja sem se odlocil za testiranje. V roku dveh let sem se testiral kar trikrat in vsakic negativno. Misli na to, da sem okuzen pa nikakor ne odnehajo. Kljub temu, da imam doma vse izvide. Prosim za pomoc, kako nadzorovati obsesivne misli, ki me ovirajo pri vsakdanjem delu. Nekaj casa sem zaradi tega imel tudi napade panike, ki sem jih uspesno premagal. Sedaj so torej samo misli problem. Star sem 25 let. Hvala za odgovor.

nova
Uredništvo priporoča

Pozdravljeni,

kar omenjate bi lahko šlo za simptome anksioznosti. To se odraža tudi v tem, da imate vse izvide, ki so negativni, vas pa še vedno skrbi. Poleg tega omenjate, da ste imeli v preteklosti še napade panike.

Predlagam vam, da poiščete pomoč. Če imate možnost, bi vam priporočal psihoterapijo. Tam se boste lahko poglobili vase, raziskovali svoje življenje, odnose z drugimi, težave itd. Ponavadi na ta način simptomi tudi sčasoma izvenijo. V primeru, da so simptomi zdaj preveč moteči ali pa če se bo stanje poslabševalo pa vam priporočam še obisk pri psihiatru.

S prijaznimi pozdravi

Mag. Miha Štrukelj, Psihoanalitični psihoterapevt v Ljubljani, Link: Psihoterapija Štrukelj

Spostovani, hvala za odgovor. Zanima me kako poteka psihoanaliza? Ali moram do osebne zdravnice po napotnico oz. ali lahko samoplacnisko obiscem psihoterapevta. V kolikor bi mi lahko svetovali dobrega psihoterapevta na obali, bi vam bil zelo hvalazen.

Pozdravljeni,

lahko poizkusite dobiti napotnico za psihoterapevta in preverite kakšne so trenutne čakalne dobe ali pa greste samoplačniško. Na voljo imate več različnih oblik psihoterapije. Psihoanaliza je poglobljena oblika psihoterapije. V procesu počasi začenjate odkrivati spomine in čustva, ki so bila z nekim samozaščitniškim namenom potlačena. S temi potlačitvami je tudi povezana sama simptomatika, ki sčasoma ob samoraziskovanju in razreševanju notranjih konfliktov ali travm ni več potrebna. Za kontakt na obali me kontaktirajte na email ali telefon.

S prijaznimi pozdravi,

Mag. Miha Štrukelj, Psihoanalitični psihoterapevt v Ljubljani, Link: Psihoterapija Štrukelj

New Report

Close